| nosferatu15 a întrebat:

Ce carte din seria Harry Potter v-a placut cel mai mult? De ce?

Răspuns Câştigător
| GregHouse a răspuns:

Talismanele Mortii. De ce?
Nu cred ca e cineva care sa zica ca nu i-a placut happy Este bogata in actiune, nu mai pare de copii mici, toate probele la care este expus trio-ul fiind cu adevarat periculoase si cu un punct cheie - one single shot.
Pe langa faptul ca are tot ce aveau si celelalte, cu update-uri la nivel compozitional, ultimul roman aduce si inovatii. Analiza psihologica la greu! E ceva magic la un roman obiectiv sa vezi pasaje de analiza.
Sa nu mai spun ca, avand filmele vazute, este mult mai usor sa-ti imaginezi tot ce se intampla. Si e mult mai usor sa ti-o imaginezi pe Hermione (thumbs up for Emma Watson!) facand tot ceea ce face, de la iubire, panica, gelozie, ura si iar iubire pentru Ron, dar si pentru Harry. Ma rog, nu chiar asta e ordinea. Dar nu stii niciodata ce e in capul unei fete happy

1 răspuns:
| Nede a răspuns:

Harry Potter si Printul Semi-Pur si Harry Potter si Talismanele Mortii