| Chelsea13 a întrebat:

Heyy TPU! Despre ce e vorba in serialul Hart of Dixie? Ce parere aveti? Cum vi se pare?

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Bună! Noua absolventă cu merite Zoe Hart decide ca după terminarea facultății de medicină să urmeze paşii tatălui său și să devină chirurg cadio-toracic. Dar când visele ei, din diferite motive, se prăbuşesc, decide să accepte o ofertă de la un doctor străin pe nume Harley Wilkes, ce o va duce tocmai în Bluebell, Alabama. Când ajunge aici, află că Harley a murit şi i-a pasat jumătate din responsabilități prin intermediul testamentului său.

Aici descoperă de asemenea, că ospitalitatea sudică nu e chiar aşa cum auzise ea, și că celalat doctor Brick Breeland nu este aşa de încântat să îşi împartă experienţa cu o tânără străină, iar fata lui Lemon este considerată o frumuseţe a sudului cu un caracter ce se schimbă nu tocmai în bine când o va întâlni pe Zoe.

Va avea însă şi aliați găsiţi în primarul Lavon Hayes, vecinul Wade Kinsella ce are o reputaţie de băiat rău şi chipeşul avocat George Tucker, care este şi logodnicul lui Lemon. Tocmai când este decisă să plece, o vizită a mamei sale o convinge să rămână aici, să descopere viaţa dintr-un orăşel mic şi să se descopere pe ea. E un film destul destul de bun.