| GulubuntzBudulush a întrebat:

Și-ar mai dori cineva să vadă serialul animat Anne de la Green Gables difuzat mai demult?

Răspuns Câştigător
| Mirela78 a răspuns:

Cred că da...

Serialul a fost difuzat în România în anii 1990 și a fost foarte popular în rândul copiilor și tinerilor de atunci. Serialul este o adaptare a romanului omonim scris de L.M. Montgomery și spune povestea Anne Shirley, o fetiță orfană care este trimisă să locuiască cu doi frați bătrâni în satul Avonlea. Anne este o fetiță plină de viață și imaginație, care aduce multă bucurie în viața celor din jurul ei.

Serialul este plin de umor, emoție și învățături de viață. El a fost apreciat de critici și de public pentru personajele sale memorabile, pentru povestea captivantă și pentru mesajele sale pozitive.

| GulubuntzBudulush explică (pentru Mirela78):

Cred că te referi fie la miniseria/miniseriile live-action (într-adevăr produsă în anii 80, foarte probabil să fi fost difuzată în anii 90 în România) după care s-a inspirat serialul animat, fie la anime-ul difuzat în România probabil în anii 90, dar difuzat prima dată în Japonia în 1979. Eu mă refeream la serialul animat mai nou, inspirat de miniserii: https://www.youtube.com/watch?v=fUTzzzozvog&ab_channel=arhivaMinimax

1 răspuns: