| stefan_9987 a întrebat:

Imi poate da si mie cineva niste filme despre al 2-lea razboi mondial/ Hitler/ lagarele de la Auschwitz etc?

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Cum a spus @dracuverde + Schindler's List, The Boy in the Striped Pyjamas, The Devil's Arithmetic, Holocaust, Das Boot, Defiance, Life is beautiful şi cam atât am văzut eu.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Inglorious Basterds, La Vita e Bella. Intra pe imdb.com, genuri, war, WWII si gasesti mii de filme.

| dracuverde a răspuns:

Un film frumos ce prezinta perioada aceea este "Pianistul". poate o sa-ti placa