| OaieBlonda a întrebat:

Îmi poate face cineva un rezumat la primul sezon din Vikings? Multumeesc

Răspuns Câştigător
| Iuliana186 a răspuns:

Ragnar Lothbrock, un viking cu mare influrnta asupra celorlalti sustine ca in zona vestica a lumii exista pamant, mai exact Anglia.
Regele lor nu il crede, dar acesta incapatanat fiind isi construieste barci si impreuna cu cativa oameni pleaca acolo fara stirea regelui.
El reuseste sa cucereasca tinutul si sa aduca multe bogatii. Aduce cu el un ostatic care ii va deveni ulterior un bun prieten.
Ajunge rege la inceputul sezonului doi daca mai tin eu bine minte( am vazut de mult serialul).

Daca mai vrei alte detalii anunta-ma!

| OaieBlonda explică (pentru Iuliana186):

Multumesc mult! Ostaticul fiind preotul?

| Iuliana186 a răspuns (pentru OaieBlonda):

Da!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat