| Malvina24 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva despre ce e vorba in filmul Amélie? De asemenea as vrea sa gasesc filmul impreuna cu traducerea in limba romana dar nu doresc sa-l downladez sau sa instalez "n" programe pentru a-l vizualiza. Ceva mai usor daca se poate... dar intrebarea cea mai importanta am pus-o la inceput despre ce e vorba in film?

3 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le (2001). Acesta?
A fost nominalizat la 5 premii Oscar.

Povestea plina de farmec a unei fete care, neputandu-se adapta la realitatea lumii inconjuratoare, si-a creat un univers al ei, in care fiecare personaj, banal in esenta lui, capata o aura aproape mitologica, de poveste, si unde pina si cel mai neinsemnat eveniment poate provoca schimbari majore in viata celor implicati.

| Malvina24 explică:

@Messyhair ce ai scris tu e doar un ''copy-paste'' de pe net, asta am citit si eu, imi pare rau dar nu iti pot acorda funda.