| AvalohAlyn a întrebat:

Imi puteti da si mie numele unui documentar interesant,fascinant, superb sau poate film dar sa fie ceva deosebit in care sa afli ceva!? Dar sa se gaseasca pe internet de procurat. Vreau doar numele.Merci mult

4 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Reiau dintr-un raspuns recent de-al meu :
"- Lumea vazuta de Ion B. e un alt film care m-a cucerit. Este vorba despre Ion Barladeanu, homeless de Bucuresti care traieste de azi pe miine, stirb si cu ochii injectati de bautura mai mereu. Dar are un talent: face de ani de zile colaje incredibile din ziare si reviste, socante prin ineditul si farmecul lor. Si, ca intr-un film american, ajunge pe la 60 de ani sa intilneasca un om providential si prin el, sa expuna la galerii din Bucuresti sau in strainatate, linga Andy Warhol. Si vedem nu numai un artist ci si un personaj extraordinar, boem, filosof, cu haz, cu miez."

Gasesti filmul pe site-ul oficial:

http://www.lumeavazutadeionb.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca documentarele din seria Zeitgeist.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Nu merci.Eu sunt crestin practicant si nu cred in toate asa zisele documentare de clasa, cum e Zeitgeist care intra pentru mine la versiunea:propaganda ateista si minciuna ateista.Dar iti multumesc ca te-ai obosit sa-mi raspunzi.happy

| oanaaa16 a răspuns:

Buna!
Cauta serialele Pierdut printre straini happy
Sunt fascinante happy