| Scolarul12444 a întrebat:

Imi puteti recomanda cateva documentare, filme cu caracter istoric, despre al doilea razboi mondial.

Răspuns Câştigător
| Park1Suin a răspuns:

Sigur,uite aici mai multe : http://www.cinemagia.ro/filme/tags/filme-cu-al-doilea-razboi-mondial/

5 răspunsuri:
| Park1Suin a răspuns:

Sunt o gramada.
Despre tema Celui de-al II - lea razboi mondial stau la baza o si o gramada de filme, nu doar de documentare.De exemplu, Leningrad, este un film facut pe baza.

| Scolarul12444 explică (pentru Park1Suin):

Imi poti da mai multe exeple te rog?

| Scolarul12444 explică (pentru Park1Suin):

Multumesc! Uite si funda ta!

| Lămâie00 a răspuns:

Der Untergang (Downfall) este despre sfarsitul WW2-ului

| mihapop a răspuns:

Baiatul in pijama vargata - este un film foarte interesant despre acest razboi