| Ferii a întrebat:

Îmi puteți recomanda filme/seriale cu zombii?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Seriale:
TWD si FTWD
Filme:
Dawn of The Dead
World War Z
28 Days Later/28 Weeks Later
Resident Evil seria
REC seria
Quarantine 1, 2 (REC varianta americana, merita ambele vazute)
I Am Legend
The Dead 1, 2 am auzit ca e destul de bun, dar nu l-am vazut
30 Days of Night (e cu vampiri dar are aceeasi atmosfera, merita)
Zombieland

4 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Singurul serial de genul pe care il stiu este The walking dead, care aparent a mai fost recomandat...deci aici nu prea m-am facut utila.
Cat despre filme, incearca si Train to Busan. Am vazut ca nu a fost mentionat, desi este unul dintre cele mai bune. In opinia mea.
Si a criticilor de filme.
Si a altor milioane de oameni happy

| Adry05 a răspuns:

The walking dead si mai e o parte dar nu stiu cum se numeste
Zombieland
Da si search pe google ca o sa ti apara liste cu filme de genul

| teo530 a răspuns:

Cauta pe google filme cu zombie e o lista mare, seriale the walking dead, fear the walking dead, izombie

| Crsiti92134 a răspuns:

Ziua Z