| BlackyCat a întrebat:

Imi puteti spune cam despre ce este vorba in filmul The Messengers? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Neverwas a răspuns:

Actiunea incepe cu o familie (mama, fiica adolescenta si baietelul)care sunt ucisi in propria casa de o persoana care nu ne este aratata, si care le ascunde cadavrele, astfel incat nimeni nu afla de soarta lor.
5-6 ani mai tarziu, o familie formata din doi parinti, o fiica adolescenta cu probleme si un copilas care nu poate vorbi din cauza socului cauzat de un accident, se muta in aceeasi casa in care familia fusese ucisa.
Cele trei spirite o tot chinuie pe fata, dar parintii ei n-o cred, si numai fratiorul ei poate sa vada si el fantomele.In plus, ucigasul familiei le da si lor tarcoale(apropiindu-se de ei in calitate de prieten), familia lor e pe cale sa se destrame, ciorile si corbii se poarta ciudat, iar ei sunt in pericol.
Stiu ca nu prea la am cu povestitul, dar sper ca ai inteles. happy
Eun film foarte bun(l-am vazut de vreo 4 ori si nu ma satur de el), ti-l recomand!

| GreenSky a răspuns:

Familia Solomon se muta intr-o ferma cu o plantatie de floarea-soarelui din North Dakota. Pe masura insa ce plantatia se pune pe picioare, dupa ani de paragina, membrii familiei observa ca tatal incepe sa se comporte extrem de ciudat.O forta malefica omniprezenta invadeaza tinutul, iar copiii par sa fie singurii care inteleg ce se intampla pentru ca, datorita fortelor paranormale pe care si le descopera, ei vad ceea ce adultii nu reusesc…

| Sebastian1996 a răspuns:

Familia Solomon se muta intr-o ferma cu o plantatie de floarea-soarelui din North Dakota. Pe masura insa ce plantatia se pune pe picioare, dupa ani de paragina, membrii familiei observa ca tatal incepe sa se comporte extrem de ciudat.