| anonim_4396 a întrebat:

Despre ce e vorba in filmul "The messengers"? happy

5 răspunsuri:
| CannbalCorpse a răspuns:

O mama spune fiul ei că trebuie să fie puternică și că totul va fi bine. Ca ea împachetează o valiză, ea aude ceva venind spre ușă și face fiul ei ascunde sub pat. Ușa deschisă și izbucnește ceva aruncă femeia împotriva perete. Fiul, ingrozit, ruleaza din cameră și în sora lui la fel de speriat. Ea îl apucă și rulează în jos pe scări. Băiatul ascunde sub o masă, dar sora lui este prins și împins peste balustrade scari si este, evident, rănit. Ea se târăște la băiat și îi spune pentru a rula, dar este târât la beci, ei cuie sfâșia cu unghiile podea. Băiatul se execută în bucătărie și se ascunde într-un dulap. Este întuneric, cu excepția pentru o feliuta de lumina pe față. Se deschide ușa dulapului și o mână americanii l.
Cinci ani mai târziu, familia lui Solomon de la Chicago se mute în casă, în speranța de a începe o floarea-soarelui fermă. Fiica adolescenta, Jess ( Kristen Stewart ), este supărat despre mutarea departe de prietenii ei. Ea a condus beat o dată cu fratele ei mai mic, Ben, un copil la timp, în mașină. Ea a primit într-un accident, rănind grav pe Ben. El a revenit, dar a nu vorbește. Tatal Jess ", Roy, și mama, Denise, au un timp de greu încredere în fiica lor. Roy, care a crescut în județ următoare și are o experiență anterioară agricultura, s-a mutat cu familia sa la ferma crezând că va ajuta la vindecarea de familie.
Evenimente prevestitoare a începe care apar. Casa are întotdeauna ciorile care zboară în jurul valorii de ea. Unii ataca chiar Roy, dar sunt conduse în afara de un vagabond pe nume John Burwell, care Roy angajeaza sa lucreze la fermă. Ben vede fantomele mamei și copiilor din casa, desi acestea nu par să-l sperie. Jess este, de asemenea, conștienți de prezența lor, dar nu este în măsură să le vezi până când încearcă să o tragă în pivniță. Adulții nu au percepția de fantome, la toate. Unul fantoma, sora, încearcă să trageți Jess în pivniță. După aceea, Jess solicită 9-1-1 și la sosirea poliției, dar găsesc nimic. Ei consideră că este o alarmă falsă, iar părinții Jess "nu o cred. In timp ce Ben asistat ceea ce sa întâmplat, fiind încă foarte tânăr și mut nu este în măsură să confirme povestea ei. Doar Bobby, un adolescent din oras care se împrietenește cu Jess, ei acceptă.
Jess și Ben au întâlniri cu mai multe fantome bântuie casa. Un atac are loc în hambar, ducând la dobândirea Jess tăieturi și vânătăi. Jess vede un băiețel în interiorul hambar, arme înfășurat în jurul picioarelor lui, cu spatele spre Jess. Atunci când ea încearcă să-l întreb dacă el este în regulă, el nu răspunde. Ea se apropie de băiat. Băiatul se întoarce și arată fața lui, ochii lui alb, pielea lui palidă și cu tăieturi pe față gri. El sare brusc și atacă Jess. Mai târziu, Jess este dus de urgenta la spital. Părinții ei cred că rănile ei sunt auto-provocat, deoarece ea vrea să iasă din casă și să se întoarcă în oraș, iar ei nu vor crede că sunt fantome bântuie ea. Pentru că părinții ei nu o cred, tensiunile se ridice și Jess devin determinat dovedească pretențiile ei de a Roy și Denise.
Jess descoperă mai târziu, mai multe detalii despre familia Rollins, proprietarii casei lui anterioare. Conform localnicilor, Rollins a trăit în casă, dar a lăsat brusc de șase ani înainte. Cu toate acestea, de la un magazin local Jess vede o imagine a familiei, cu tatăl dovedit a fi nimeni altul decât John Burwell, care a fost întotdeauna drăguț cu ea. După cum se dovedește, John Burwell este de fapt John Rollins, capul familiei Rollins și omul care, într-un acces de nebunie, a ucis familia. Speriat și anxios, ia Jess Bobby înapoi la casa pentru a avertiza familia ei înainte de a fi prea târziu.
Inapoi la domiciliu, mama Jess ", Denise, este de a pune pe Ben să doarmă atunci când ea observă o pată de sânge pe peretele din spate vine, chiar dacă ea a fost deja curățate. Acest lucru este în cazul în care mama, Maria Rollins, a fost aruncat de perete. Dintr-o data Denise vede spiritul mamei iese din bloodstain. Dându-și seama că Jess a avut dreptate, un îngrozită Denise devine determinat să plece. Ea începe de ambalare valize și le plasează pe prispa din fata. John, după ce a fost atacat de ciori, devine confuz și consideră Denise este sotia sa Maria, încercând să-l părăsească în același mod Maria a avut, ani înainte. El conduce la casa la atac Denise, crezând că ea este soția lui. Denise apucă Ben și se execută în pivniță pentru a ascunde de la atacator lor.
Bobby și Jess ajunge, și Jess solicită pentru mama ei și tatăl. Ioan le atacă din spate, cu o furcă, bate Bobby în proces. Jess se execută în pivniță și șuruburile ușa. În timp ce John este în căutarea pentru o modalitate de a intra în pivniță, Jess și Ben găsește Denise, spunându-i că ea este rău pentru că nu-i crede, deoarece ea a văzut una dintre cele fantome, și apoi ea baricade suplimentare usi, blocuri de toate ferestrele și sparge becurile în așa fel încât acestea să poată rămâne ascunse în întuneric. John este capabil de a intra în pivniță și se uită în jurul valorii de trei, încă crezând că Denise este sotia sa, Mary, că Jess este fiica lui Lizzie, și că Ben este fiul lui Michael. Roy ajunge pentru a ajuta la Ben si Denise, dar este înjunghiat de către Ioan cu furca. Cu toate acestea, familia fantomatic lui Ioan provin din mormintele lor sub pivnița în noroi murdar care Jess anunțuri, atunci când Ioan a întrebat Jess, inca se mai gandeau ea este Lizzie, întreabă dacă acestea sunt încă familie, dar începe Jess Ioan în noroi spunând că ea și familia ei nu sunt lui. Ca familia lui răzbune trage-l să li se alăture în subteran, amintirile de decese lor s-au dovedit până când a fost tras în jos. În speranța de a se salva de la scufundarea, Ioan apucă piciorul Jess ", care a tras spre noroi. Părinții Jess "lucrează împreună pentru a salva fica lor trăgând fără ei din strânsoarea lui Ioan înainte de a rezervoarelor de sub pivnița cu familia sa.
Datorită Bobby, poliția și paramedicii sosiți la scurt timp după atac. Roy este încărcat în ambulanță și el prea cere scuze pentru Jess și promit să nu se îndoiască o din nou. Pe măsură ce se termină filmul, lucrurile reveni la normal. Nu mai cântă atac, fantomele nu mai apară și Ben începe să vorbească din nou. Familia pare a fi normal o dată mai mult și casa și terenul să arate mai bine decât oricând.

happy

| anonim_4396 explică (pentru CannbalCorpse):

Ori ai tradus pe google translate, ori ai gasit un site unde era traducerea de la o descriere in engleza pentru ca text-ul nu are nici un sens rolling on the floor

| CannbalCorpse a răspuns (pentru anonim_4396):

Si care-i faza? Ti-am scris tie cumva pe frunte sa citesti asta in fiecare dimineata sau ce?

| Andrew_Kat_1905 a răspuns:

Despre skype big grin