| Aziul a întrebat:

Imi puteti spune filme cu adolescenti romantice, dar de drama nu comedii? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ZiZan a răspuns:

Jennifer's body
Twilight [ cele 4 parti ]
My sister's keeper
Abduction 2011 [ are si actiune dar merge]
Step up [ 2, 3 ] Sper ca te-am ajutat! Sa ai o noapte placuta in continuare!:*

4 răspunsuri:
| mihaelabr a răspuns:

Nu vreau sa se supere nimeni pe mine dar filmele premiate de tine nu contin drama nici cat negru sub unghie big grin
Ti le recomand si eu pe cele spuse de anna290 si mai adaug :
Keith
The Notebook
If only
Before Sunset
Autumn in New York
Superbe dar nu sunt cu adolescenti :
August Rush
Memoirs of a Geisha
Asiatice ( daca vrei sa vezi filme de dragoste la care plangi - astia duc drama la un alt nivel )
Ichi ritoru no namida ( 1 liter of tears )
Koizora(2007) ( Sky of love )
Bu neng shuo de. mi mi ( Secret)
Nae meorisokui jiwoogae
(2004) (A Moment to Remember)
Daenseo-ui sunjeong(2005) ( Innocent Steps )
Seulpeumboda deo seulpeun Iyagi
(2009) (A Story Sadder Than Sadness)
Yeopgijeogin geunyeo
(2001) (My Sassy Girl)
Nae yeojachingureul sogae habnida
(2004) ( Windstruck )

| ZiZan a răspuns (pentru mihaelabr):

A cerut filme romantice, pentru adolescenti nu numai drama!happy

| mihaelabr a răspuns (pentru ZiZan):

Tu ce intelegi prin " filme cu adolescenti romantice, dar de drama nu comedii"? Eu inteleg sa fie romantice si sa contina drama in acelasi timp :*

| anna290 a răspuns:

A walk to remember,The Vow,Dear John, Remember me, The invisible, the last song. Dansul dragostei, fugitive for love( nu e cu adolescenti dar e superb)