| KlentMaster a întrebat:

Imi puteti spune va rog despre ce este vorba in anime-ul atack on titan? P.S. tot caut un anime ca highschool dxd adica personajul principal sa fie un pervers si sa fie iubit de toate fetele. In highschool apar de asemenea si sanii goi, dar si actiunea si comedia sa fie prezente.

Răspuns Câştigător
| FataDeNiciunde a răspuns:

Hei!
Urmaresc animeul acesta si sunt foarte multumita de grafica lui, stilul de arta si povestea
Poveste suna cam asa:
Cu mult timp in urma titani au inceput sa apara pe paant*titani nu se hranesc cu oameni, au instinctul de a ii omora pentru a deveni oameni inapoi si ei au intre 2-10metri si sunt si 2titani giganti despre care nu prea stiu multe, dar unul din ei e tatal lui Eren Jeager*
Supravietuitori din acele timpuri au ridicat3ziduri uriase pentru a se apara de titani
Zidul 1-Sena*parca asa se scrie*
Zidul2-Rose*acolo se petrece o mare parte din poveste*
Si zidul Maria care a fost daramat din ep1sau2
Mikasa Ackherman este o fata care a fost salvata de Eren Jeager dupa ce a fost rapita *cei3voiau sa o vanda pentru prostitutie bogatasilor din interior*zidul Sena*
Ea se apara bine si se lupta la fel
A crescut cu familia Jeager pana ce titanul colosal a distrus poarta zidului Sena si a lasat titani sa patrunda, atunci mama lui Eren a fost omorata*mancata de un titan*
Tatal lui a disparut, dar inainte i-a administrat lui Eren o injectie ce il putea transforma in Titan
Eren Mikasa si inca un baiat blond se alatura Legiuni *au facut un antrenament de3ani* cu scopul de a extermina toti titanii si a parasi cusca unde sunt tinuti
Povestea continua cu multe alte peripeti
Eu iti recomand sa te uiti la el, in 2017apare sez 2
Si despre animeuri gen shool-recomand Sukite ii na eu
Funda?