| Andrei761 a întrebat:

Buna TPU >^^! Imi puteti recomanda niste anime in care de multe ori apar lupte cu sabia? Sau personajul principal manuieste cel mai des sabia in lupta? Pana acum ceva de genul am vazut : Bleach, Sword Art Online, Blue Exorcist si Attack on Titan (probabil erau mai multe dar doar astea mi le-am putut aminti).

Răspuns Câştigător
| Vraciu2016 a răspuns:

Fate Stay Night - Unlimited Blade Works
Afro Samurai
Samurai Champloo
Sword of the Stranger!
Blood+
Akame ga Kill!
Noragami
Shakugan no Shana

6 răspunsuri:
| ksaoswh a răspuns:

Guilty Crown
Blood-C
Inuyasha
Owari no Seraph

| furrball a răspuns:

Akame ga kill

| furrball a răspuns (pentru furrball):

Sau Nanatsu no taizai

| Andrei761 explică (pentru furrball):

Si pe asta l-am vazut tongue.

| RebelTriceratops27 a răspuns:

Oyyyy
am cateva
(lungi)
-Inuyasha(194 ep. + 4 filme)
-Sword art online
-Fairy tail+2014(258eps+6 OVA) (unii se lupta cu sabii

(scurte/ mijlocii)
-Noragami (25ep. +2 OVA) ((recomand)
-owari no seraph (24ep)
-black butler ((cutite de bucatatie si furculite mai mult tbh)

| Andrei761 explică (pentru RebelTriceratops27):

Am vazut cand eram mic Inuyasha dar imi aduc aminte putin din ce am vazut deci poate ma reapuc de el, Noragami, Owari no Seraph le-am vazut si pe astea (am uitat sa le mentionez mai sus). Am sa ma uit si la Black Butler daca imi place si nu cred ca in Fairy Tail este si lupta cu sabia dar oricum mersi tongue.