| Andfu a întrebat:

Imi recomanda si mie cineva niste seriale turcesti cu adoloscenti si multa actiune cu politie,medici etc. precum gunes, bataile inimii, trandafirul negru? Multumesc!

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Kirgin Çiçekler (Petale de singurătate, 2015), Kavak Yelleri (Cu capul în nori, 2007), Oyle Bir Gecer Zaman ki (Trădarea, 2010), O Hayat Benim (Bahar: Viaţă furată, 2014), Kara Sevda (Dragoste infinită, 2015), Icerde (Intrusul, 2016), Kuzey Güney (Inimă de frate, 2011), Adı Efsane (2017),Medcezir.

Uite și aici o listă complexă cu seriale, productii diverse:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_teen_dramas