| TheHobbitHere a întrebat:

Îmi spuneți și mie ceva despre filmul " carry 2013 "?
Eu vreau să mă uit, dar am văzut imaginea de avatar cu ea plină de sange și mi-e cam frica sa ma uit :3
Imi povestiți și mie filmul vă rog?
Urgent!
Fundăăă

Răspuns Câştigător
| Pakira a răspuns:

singura in casa, Margaret White, o femeie foarte religioasa da nastere unei fetite pe care vrea sa o omoare dar isi schimba parerea. Ani mai tarziu, fiica ei, Carrie, o timida neincrezatoare fata e pe punctul de a absolvi la liceul Ewn High in Maine.
in timp ce se spala dupa ora de sport la scoala, Carrie experimienteaza pentru prima oara menstruatia. Ea crede ca sangereaza pana la moarte. Celelalte fete incep sa o tachineze, Chris Hargensen inregistreaza cele petrecute si publica aasta pe YouTube. Profesoara de sport Miss Desjardin o trimite acasa pe Carrie impreuna cu mama ei. Margaret nu-i mai permite la Carrie sa faca dus cu altii. Cand Carrie refuza, Margaret o loveste cu Biblia si o inchide in "dulapul de rugaciuni". Cum Carrie striga sa iasa afara, o crapatura apare pe usa, iar crucifixu de la dulap incepe sa sangereze.
Miss Desjardin le informeaza pe fetele care au necajit-o pe Carrie ca vor merge la detentie pentru comportamentul ei. Cand Chris refuza de a o lasa in pace, e suspendata de la scoala si nu mai are voie la bal. Se enerveaza si jura razbunare.
Carrie afla ca are puteri telechinetice, abilitatea de a muta obiecte cu mintea. Se documenteaza despe abilitatea asta. Sue Snell regreta ca a sacait-o pe Carrie in camera de dusuri si ii cere prietenului ei Tommy Ross sa o ia pe Carrie la bal. Carrie accepta invitatia acestuia. Cand ea ii spune la maica-sa, ea ii interzice sa mearga la bal. Carrie isi manifesta puterile de fata cu mama ei, aceasta crezant ca aceste puteri provin de la Satana, si e dovada ca Carrie a fost cazuta in pacat.
Chris, iubitul ei Billy Nolan si prietenii lui planifica sa se razbune pe Carrie.
Ucid un porc si golesc sangele intr-o galeata. Margaret incearca sa o impiedice pe Carrie sa mearga la bal, dar aceasta o inchide cu puterile ei in dulap. La bal, Carrie e nervoasa si timida, dar Tommy o linisteste, conform planului lui Chris si a lui Billy. Carrie si Tommy sunt numiti regina si rege la balul fals.
Acasa, Sue primeste un mesaj de la Chris cum urmeaza sa fie umilita Carrie, iar atunci se pune sa conduca repede pana la bal, ca sa o previna pe Carrie, dar e oprita de Miss Desjardin care o suspecteaza pe Sue ca ar fi planificat ceva sa o umileasca pe Carrie.
Chris arunca galeata de sange peste Carrie si Tommy. Galeata cade in capul lui Tommy, omorandu-l. Inconjurata de atatia, Carrie isi dezlantuie puterile telechinetice, ucigand cativa elevi si profesori. Izbucneste un foc, iar scoala incepe sa arda. Carrie pleaca, lasand in urma ei urme de foc. Chris si Billy vor sa scape cu masina lui Billy. Chris ii comanda lui Billy sa o calce pe Carrie, dar Carrie arunca masina intr-o statie de petrol, pornind un incendiu si omorandu-i pe cei doi.
Carrie ajunge acasa, iar ea cu margaret se imbratiseaza. Margaret ii povesteste de noaptea in care a nascut-o. Ea incearca sa o atace pe Carrie, care incearca sa scape, dar ajunge sa o ucida pe Margaret cu cateva obiecte ascutite. Carrie innebuneste si incepe sa creeze o ploaie sa distruga casa. Sue ajunge la casa Carriei, iar apoi e prinsa de puterile telechinetice. Carrie simte ceva in Sue, si ii spune ca copilul ei e fetita. Carrie o duce pe Sue afara din casa care ajunge sa se prabuseasca.
Carrie moare, Sue vine la mormantul ei sa aduca un trandafir alb. Dupa ce pleaca, suprafata mormantului ei se distruge si se aude vocea lui Carrie.
Mie una chiar imi plac filmele de groaza, si pe asta il asteptam de mult, deci il recomand big grin

| TheHobbitHere explică (pentru Pakira):

Peste cati ani este filmul?

| Pakira a răspuns (pentru TheHobbitHere):

Daca ai peste 15 ani ma gandesc ca e ok... big grin

| TheHobbitHere explică (pentru Pakira):

Am 12 ani și mi-e cam frică să ma uit la filme din astea. sadicewinking

| Pakira a răspuns (pentru TheHobbitHere):

Pai cum a zis si cupydo0n daca ti-e frica, nu te uita big grin crede-ma ca multi oameni se uita la filme de groaza si raman traumatizati, tu faci cum e mai bine big grinwinking

7 răspunsuri:
| cupydo0n a răspuns:

Aici ai mai multe detalii : http://www.imdb.com/title/tt1939659/

Daca tie frica nu te uita. Bafta.

| TheHobbitHere explică (pentru cupydo0n):

Măcar povesteste!

| Minecraftfriend a răspuns:

Nu m-am uitat dar nu ar trebui sa te uiti am tipat cand am vazut imaginea!
Mam speriat la culmea!