| munteanuionvictor a întrebat:

In filmul~Funeralii fericite~ un om s-a aruncat de pe bloc cu un carton atarnat de gat. Ce scrie pe carton?

1 răspuns:
| ed62 a răspuns:

"Ca să vedeţi până unde a mers cu perfecţiunea scenograful Mihai Dorobanţu, trebuie să povestesc despre cartonul pe care îl purta chinezul. M-a întrebat ce să scrie pe carton şi eu am zis "Mi-e dor de China". El a scris ceva, nimeni nu putea să verifice. Când a venit chinezul la filmare, l-am întrebat ce scrie pe carton şi mi-a zis "Mi-e dor de China". Mihai mi-a spus că a intrat pe internet şi a găsit ideogramele respective." - copiat de pe http://adevarul.ro/......index.html