| Roxanabuiltforsin a întrebat:

In serialul Pretty Little Liars Alison chiar a murit? Sau ea e cea care trimite mesaje?

30 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Pai,pentru inceput,corpul lui Alison este gasit, dar sunt unele teorii conform carora Alison ar avea o sora geamana(Courtney) care era de fapt cea care fusese gasita, iar "A" este chiar Alison...(in mare parte pentru ca asta se intampla in carti)

Dar pana acum, in serial Mona a fost singura "A" descoperita, dar fetele continua sa primeasca mesaje cu amenintari, dupa ce Mona este trimisa la un spital de nebuni...asta inseamna ori ca cineva i-a luat locul Monei sau "A" este de fapt o echipa, ceea ce pare mult mai credibil din moment ce in unele scene cu "A", persoana era evident un barbat(poate Noel, Garret, Lucas...uni cred ca si Ezra ar putea fi).Tot ce putem face este sa continuam sa ne uitam, nu?laughing

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Toby si Mona sunt in echipa A...
De Alison se banuieste cate ceva, deoarece in carte e povestea ca a avut o sora geamana si asa(o sti de mai sus)
Dar in film incanu e sigur

| XoxoGosippGirloxoX a răspuns:

Pot eu sa te luminez. E adevarat ca Alison a avut o sora geamana, practic identica cu ea care numai cu ajutorul unui semn le puteai diferentia. Sora ei se numeste Courtney. Courtney a incercat cand avea 7 ani sa o omoare pe Ali, dar nu a reusit. Iar parintii ei au trimis-o la un ospiciu. Ea a fost eliberata in ziua de halloween. In sezonul 2 ep 13. Ea s-a aliat cu Mona. Amandoua au avut legatura cu disparitia lui Alison. Au prins-o pe Alison in ziua disparitiei, I-au dat cu lopata in cap si au ingropat-o. Dar nu a murit Alison a iesit de acolo. Si a fost spitalizata intr0un spital ca sa isi revina ajutata de Wren. Daca va amintiti de ziua accidentului lui Hanna, Alison era internata in acelasi spital cu Hanna si a si vizitat-o si Hanna crede ca si-a imaginat. Alison dupa ce si-a revenit ea a fost cea care a omorat-o pe Courtny. Si Courtny este cea care a fost gasita si ingropata crezand toata lumea ca ea era Alison, desi nu e adevarat. Da, Alison face parte din echipa A dar nu e ea conducatoarea. Este altcineva. Si eu stiu prea bine cine e! Daca vrei sa stii toata povestea, trimite-mi un msj

| deeapp a răspuns (pentru XoxoGosippGirloxoX):

In ce ep o viziteaza alison pe spencer la sptal?

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns (pentru XoxoGosippGirloxoX):

Imi dai tu msg cu restul te rog mult!

| sorinae a răspuns (pentru XoxoGosippGirloxoX):

Ai putea sa-mi spui toate povestea plz :*:X?

| XoxoGosippGirloxoX a răspuns (pentru deeapp):

Nu pe Spenser ci pe Hanna laughing

| Elena_Elena_1990 a răspuns (pentru XoxoGosippGirloxoX):

Vreau sa-mi spui povestea te rog.smug

| Stephy0scumpik a răspuns (pentru XoxoGosippGirloxoX):

Te rog! Spune-ne cine este A!

| someonelikeu a răspuns:

Sunt mai multe variante alison ar fi avut o sora geamana aceasta era nebuna si s-a produs o eroare a fost dusa la spitalul de nebuni fata gresita aceasta a evadat si ar fi omorat o. iar acum alison cu echipa A le ameninta pe fete. si cred ca pers care formeaza echipa sunt Mona, Lucas, Alison si Ezra. plus ca a fost si un episod special de halloween in care alison le povestea fetelor ca acum multi ani au ex 2 surori gemene si 1 a omorat o pe cealalta dar mai este si alta varianta stiu ca tot in episodul acela special de halloween alison era si ea urmarita de o persoana misterioasa si facea acelasi lucru care le si intampla si fetelor aria, hanna, spencer si emily era hartuita si primea tot felul de mesaje.

| ciociiba a răspuns:

Hei. :* Alison este moarta, iar mai nou Spencer a descoperit ca A este Mona care a ajuns acum intr-un spital de nebuni. :-s Dar fetele tot primesc mesaje de la A. chiar daca Mona este in spitalul de nebuni, asa ca l-au arestat pe Garret iar acesta este in inchisoare pentru omor, deoare ce au demonstrat prin dovezi ca acesta a omorat o pe Alison. Daca vrei mai amanuntit uita te si tu la episoade, sunt super. :* Fundaaa?batting eyelashes

| ScottEuclid a răspuns:

Echipa A e formata din Mona, Toby (pentru a o proteja pe Spencer), Spencer (fortata), Alison, Lucas, Melissa si probabil inca cineva (banuiesc ca Ashley Marin) care apare imbracata in negru la inmormantarea lui Darren Wilden. Pe net am citit ca si el are ceva de a face cu asta. Mai cred ca si Ezra si Paige fac parte din echipa A.

| ScottEuclid a răspuns:

Nici una nici alta. Corpul lui Alison cică ar fi fost găsit dar nu ea ea. Vom afla cine a fost. Mona a fost -A. Și Shana a fost -A. Acum cred că Mona e iar -A și sunt și Melissa și CeCe. Melissa e Big A (cred). Alison se ascunde de cel ce trimite mesajele. Cred că sunt Melissa și CeCe, și ele au încercat s-o omoare pe Melissa, dar Jason a lovit-o, pentru că era drogat. Mama lui, Jessica, a luat vina asupra ei. Pe Jessica cred că a ucis-o CeCe.

| Scrabby a răspuns:

Buna happydeci alison chiar este moarta. A., nu este ea. am o vaga banuiala ca ar fi Noel Kahn (sau asa ceva) acum na... nu stiu, dar sigur alison e moarta. desi filmul nu bate cu catrtea, unele pasaje se potrivesc, si, ali e moarta happy

| Berechet_Cristiana_1997 a răspuns:

O sa ti se para interesant, am cautat pe youtube, unde am gasit ceva, sper sa te ajute.
In primul rand se crede ca Alison e in viata fiindca intr-un an aveau timp sa-i insele moartea...Dar Alison le ajuta pe fete sa l descopere pe A
Va amintiti acele "vise "ale fetelor in care Alison aparea si lasa "urme"? Nu erau tocmai vise.Ali le ajuta sa supravietuiasca.Deci A este contra lui Ali dar e posibil ca acesta sa se fi aliat cu ei.
A doua teorie suna astfel: Ati observat ca in unele episoade Ali a ea parul drept iar in altele parul ondulat? Si acum un detaliu aflat din film.In camera lui Ali era o placuta, in franceza despre ce scria in CARTE! Oricum teoria sustine povestea din carte. Daca vreti sa aflati mai multe dati pe youtube Pretty little liars.Who is A si gasiti un clip de 20de minute cu multe indicii.
Dar oricum eu cred prima varianta fiindca, cum a zis producatoarea "Orice e posibil in Rosewood "si "Povestea nu va fi ca in carte"

| mira2400 a răspuns:

Buna! Asculta aici la mine, toti astia care au comentat s-au uitat la 2-3 episoade. Faza e ca, in serial Alison nu are nicio sora geamana..asa e in carti.A este o fata, Cece..Chiar daca e mai mult o echipa A, fata asta Cece este conducatoarea. A fost foarte buna prietena cu Alison si e oarecum geloasa pe Aria, Hana, Spencer si Emily pentru ca erau prietene cu Ali..stiu ca e cam tarziu sa comentez, probabil ai aflat singura, oricum, cu placere! :*

| Teodor_Călin_1995 a răspuns (pentru mira2400):

Gresesti, nu stiu cat te-ai uitat tu la serial, in sezonul doi este un episod de halloween, in care Alisson ii povesteste Hannei si unui pusti, despre sora ei geamana, poate fi o minciuna, nu zi ca nu. dar nu nse mai leaga nimic, daca ea nu are o sora geamana, este moarta si gata.

| mira2400 a răspuns (pentru Teodor_Călin_1995):

Am vazut tot serialul, deci e logic care dintre noi greseste. Alison nu este moarta si nu are nici o sora geamana. Nu stiu in ce stadiu esti cu serialul, dar in orice caz, nu l-ai vazut pe tot. Ea a avut un "frate" Charles care de fapt era Cece, adica A, si aceasta intr-un final moare si ii ia altcineva locul semnanduse AD. Oricum Cece nu era copilul mamei lui Alison, ci al surorii ei, dar sora ei a fost internata intr-un spital de nebuni si mama lui Alison a adoptat-o pe Cece. Termina serialul si nu mai abera, pup.

| Vallenti17 a răspuns:

Hei, iti pot spune eu,deoarece stiu din surse apropiate! Da, intr-adevar Toby este in echipa A, in care este si Mona implicata fiind amenintata de cea care a format grupul A! In unele episoade, daca ati vazut, arata ca Toby este mort, dar dupa aceea il arata conducand o masina, mai bine spus o duba! Spencer ajungand la caminul de nebuni, Mona o viziteaza, spunandu-i sa se alature echipei A! Voi credeti ca Ezra, Lucas, si Noel este in echipa A! Ce credeti despre Cece? Sau Alison? Intr-adevar, Alison nu a murit, ci sora ei geamana! Ce credeti despre Emily, oare ce secret ascunde? Atat va spun! happy. Cel cea care a format echipa A..este de necrezut! nici eu nu mi-am putut inchipui acest lucru! happy Sa aveti o zii buna!

| EuSiDoarAtat123 a răspuns (pentru Vallenti17):

Deci ai aflat "seful" echipei A?

| Stephy0scumpik a răspuns (pentru Vallenti17):

Hai spune cine este A!

| Ewy_Ewe_1995 a răspuns (pentru Vallenti17):

Dar pana la urma cine a format echipa -A? Te rog raspunde-mi. Nu ai idee cat sunt de curioasa. Sau daca nu vrei sa imi raspunzi, spune-mi macar in ce sezon si ce episod itit dai seama de asta! Te roog! puppy dog eyes

| Doryancik a răspuns (pentru Vallenti17):

Hei buna, ma ut de mult la acest serial si asa vrea te rog sa imi spui cine a format echipa A, te rog mult laughing)

| Ewy_Ewe_1995 a răspuns:

Buna! happy In serial, Alison chiar este moarta. La finalul sezonului 2 o sa vezi ca Mona este -A, dar nu numai ea. -A este o echipa. Eu sunt la sezonul 3 si stiu deja ca Mona este una din echipa -A, dar mai este si Toby. Pana acum, atat stiu. Sper ca te-am ajutat! happy

| AndiiFCSB a răspuns:

Da Alison chiar traieste, ea doar se ascunde de ''-A'' care se presupune ca este Ezra fostul iubit al Ariei. In sezonul 4 episodul 14 sau 15 ea apare si vorbeste cu Aria, Spencer, Hanna si Emily!

| Geo_Geo_1998 a răspuns:

Alison nu a murit. Eu am vazut toate episoadele care au aparut pana acum. Nu ea le trimitea mesaje fetelor ci Ezra. El le folosea pe fete ca sa ajunga la Alison. Haina rosie este Cece dar ea a fost platita de Ezra sa faca asta. Si Alison a fost salvata de doamna Grunwald din roveswood ( orasul " fantoma " ) careia Alison i'a cerut ajutorul cand Ezra a inceput sa ii trimita mesaje.Mai vrei sa stii si altceva?

| AlinaW a răspuns:

Nu stiu daca ea trimite mesaje, dar apare in sezonul 6 sau 7 si este insarcinata, iar Spenser va fi impuscata!

| Teodor_Călin_1995 a răspuns (pentru AlinaW):

Stiu ca si hanna la sf episoadelor le anunta pe fete ca este insarcinata.

| mira2400 a răspuns (pentru Teodor_Călin_1995):

Alta aberatie. Nu mai pacali oamenii cu ce ai auzit tu, pentru ca nu este adevarat

| Ijojo a răspuns:

Ali este in viata....Si A cea care da ordini este Cece...