| RedHair a întrebat:

Intrebare pentru fanii Stapanul inelelor: Cu ce e diferita prima carte fata de film? Adica in carte unele personaje raman in viata, spre deosebire de film? dau fundita! big grin

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate imi amintesc filmul nu este prea diferit fata de carte (filmul a fost facut dupa carte si nu invers), personajele si evenimentele sunt aceleasi. Numai bine!

| drachenblut a răspuns:

Nu, sunt in schimb multe personaje care apar, destul de importante, motiv pentru care itirecomand sa citesti cartile, plus the hobbit si silmarilionul.

| komadechips01 a răspuns:

In carte nu e mai nimic nou, doar ca sunt multe amanunte care nu apar in film, sunt descrise foarte multe lucruri.
ToTusi e muult mai palpitanta cartea! Ti-o recomand.
Funda?