| anonim_4396 a întrebat:

Își mai amintește cineva de acel desen animat numit "Familia Trăznită" (Mézga Család) care a fost difuzat pe Minimax acum mai mulți ani?
Ei bine, caut un episod, nu contează că e dublat în română sau nu, unde mezinul familei, Adrian (Aladar), pleacă împreună cu câinele familiei într-o expediție în spațiu iar acolo aterizează pe o planetă unde totul era bidimensional, inclusiv oamenii.
Am căutat acest episod printre cele deja existente postate pe YouTube dar nu l-am găsit.
Dacă îl găsește careva, îi sunt recunoscătoare. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://www.youtube.com/watch?v=L50bV_FC_3Y
Uite aici episodul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult! Cum l-ai găsit?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu drag. M-am uitat exact la expisoade cum se numesc in maghiara (aparent sunt 39), acesta era singurul care se numea "second dimension", deci avea sens (plus ca nu cunosc limba), am intrat pe Youtube, am scris numele original si era primul din lista, am aruncat o privire si mi-am dat seama ca acesta trebuie sa fie. Am vazut ca mai este unul numit "anti-world". Cam asta a fost.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ai șanse mari dacă îl cauți pe google.hu cu titlul în ungurește și eventual daca Wikipedia are lista episoadelor și descriere, cauți după episod.