| Dragoș1601 a întrebat:

Karate kids este film sau serial? Daca e film cate părți are?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Sunt 4 filme din seria "originala" (cu Pat Morita in rolul domnului Miyagi):
- The Karate Kid (1984)
- The Karate Kid: Part II (1986)
- The Karate Kid: Part III (1989)
- The Next Karate Kid (1994)

Un remake (cu Jackie Chan):
- The Karate Kid (2010)

Un serial de desene animate:
- The Karate Kid (1989) - 13 episoade

Anul acesta incepe un serial TV, Cobra Kai, cu personajele din primul film: Daniel LaRusso si Johnny Lawrence, jucate de aceeasi actori, dar la varsta adulta.

1 răspuns:
| Lostlyric a răspuns:

The Karate Kid este un film, un remake si un serial. Insa filmul din anul 1984 este cel care sta la baza povestii. Iti recomand sa-l vizionezi.