| KirigayaKirito a întrebat:

Konichiwa, am o intrebare legata de anime-ul Hakuouki!
Cum ar trebui sa-l vad?laughing Adica, nu inteleg in ce ordine.
Cica sunt 3 sezoane, Hakuouki, Hakuouki Hekketsuroku si Hakuouki Reimeiroku (Despre aceasta spune : ""this season is a prequel to the first and second seasons and not a continuation." )
Si mai sunt/este si OVA.
In ce ordine ar trebui sa le vad?laughing Si ce e de fapt cu al 3-lea sezon?

Arigatou! puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Ordinea e asta:
1. Hakuouki Shinsengumi Kitan
2. Hakuouki Hekketsuroku
3. Hakuouki Sekkaroku OVA
4. Hakuouki Reimeiroku

| ElleAhx a răspuns:

Anime-ul are 3 sezoane:
1. Hakuouki Shinsengumi Kitan
2. Hakuouki Hakketsuroku
3. Hakuouki Reimeiroku
si mai este si Hakuouki Sekkaroku care contine OVA-urile.

Actiunea "importanta" sa zic asa, se petrece in Hakuouki shnsengumi kitan si hakketsuroku. Reimeiroku este, totusi, sezonul 3, dar actiunea se petrece inaintea actiunii din primele 2 sezoane. Cat despre ova, poti sa te uiti la ele dupa primele 2 sezoane sau chiar dupa ce ai vazut intreg anime-ul.
Sper ca te-am ajutat big grin

| CoconetulFurios a răspuns:

Pai eu zic sa incepi cu sezonul 1.

| CoconetulFurios a răspuns:

Eu zic sa incepi cu sezonul 1