| yupiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

La romanii au talent, Cristian Leana(ala cu cubul) eu nu m-am prins...care e premiera mondiala?

26 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

A memorat 3 cuburi odata si le-a facut fara sa-si dea jos carpa de la ochi pentru a se uita la fiecare in partewinking

| ゼロの a răspuns:

A fost udat, dat cu pene si invartit in timp ce facea un cub. Si a facut cubul ala ciudat cu patratele mici si mari.

| yupiiiiiiiiiiiiii explică:

Haide sa inchidem subiectul, pentru ca discutia de vine penibila laughing

P.S. : Eu inca nu m-am prins care e premiera mondiala rolling on the floor deci puteti sa-mi explicati si mie, si sa nu va mai certati?

| DoOdO a răspuns:

Nu a fost nimic mondial crede`ma laughing

| ZZG a răspuns:

Vaaai! si pe mine m-a enervat la culme. Fraaate! cu totii putem sa cautam algoritmu' de rezolvare pe google, si evrika! Toti retardatii apar la Tv..trist.

| Hirako a răspuns (pentru ZZG):

Esti o inculta. Daca tu il cauti pe internet si faci cubul legat la ochi inseamna ca ai dreptate si ai respectul meu, dar pana atunci vezi-ti de manelele talewinking

| DoOdO a răspuns (pentru ZZG):

Mda laughing mai trist e ca a iesit pe locu` 3. rolling on the floor!

| ZZG a răspuns (pentru Hirako):

Eu zic sa ai grija la limbaj.Nu ma cunosti sa-ti dai cu parerea daca sunt inculta sau nu.Ce face Leana se numeste exercitiu nu talent.

| DoOdO a răspuns (pentru Hirako):

Omule! emisiunea se cheama Romanii au talent nu Romanii pot muncii. Asta nu are nici un talent. Oricine poate face asta dupa ce munceste. Pana la urma fiecare e liber sa aiba o parere. Nu cred ca e bine sa jignesti pe altii.

| 93Anna93 a răspuns (pentru ZZG):

Tu poti sa memorezi 3 cuburi si apoi sa le rezolvi legat/legata la ochi intr-un timp atat de scurt? Uite din cauza oamenilor ca tine Romania nu mai da inainte! Baiatul ala e un geniu! Nu e vina lui ca tu nu ii intelegi talentul! Sa inveti un algoritm e una, dar sa rezolvi 3 cuburi cu ochii acoperiti e altceva! Trebuie sa ai o minte sclipitoare, ceea ce tie iti lipseste cu desavarsire!

| ZZG a răspuns (pentru 93Anna93):

Daca as exersa 5 ore pe zi, cum a recunoscut el, da.Tu n-ai putea?

| Hirako a răspuns (pentru ZZG):

Nu te cunosc? Nici nu e nevoie.Deduc din ce scrii aici.Vad ca nu sti ce inseamna cuvantul " talent ". ( capacitate deosebită, înnăscută SAU DOBANDITA, într-o ramură de activitate )
Cu alte cuvinte : talentul poate fi brut ( innascut ) sau dobandit ( prin munca ). Deci chiar daca Leana a realizat asta prin munca, tot talent se numeste.Iar emisiunea nu e " Romanii au talent innascut "winking

Data viitoare documenteaza-te inainte de a face muia mare.

| Hirako a răspuns (pentru DoOdO):

Citeste mai jos, i-am raspuns lui ZZG, dar se pare ca raspunsul ti se potriveste la fel de bine si tie ^-^

| ZZG a răspuns (pentru Hirako):

Mai lasa fustrarile pe net, Hirako.Traim intr-o tara democratica, fiecare are dreptul la o parere, mie nu mi-a placut, da-mi cu parul' in cap!

| Hirako a răspuns (pentru ZZG):

Cand ai ramas fara argumente repede ai schimbat subiectul oh go on

Nu am spus eu ca trebuie sa iti placa, gusturile nu se discuta.Am spus doar ca afirmatia ta cu " munca nu e talent " e total absurdawinking

| DoOdO a răspuns (pentru Hirako):

Hai nu zau? raised eyebrows Pai dupa spusele tale si gunoierul de pe strada are talent. Leana nu face altceva decat sa faca un cub ceea ce ar putea face orice daca toata ziua l`ar freca in mana. Este una sa ai talent si sa muncesti cu ajutorul lui [ca Mihai Petraiche sau Krem] si este altceva sa nu ai nici pic de talent da sa muncesti de la 2 ani. Chestia cu cubu o poate face orice.

| Hirako a răspuns (pentru DoOdO):

Oricine poate dansa dupa multa munca.
Oricine poate canta rap dupa multa munca.
Oricine poate face orice, in afara de pictura si muzica, dupa foarte multa munca.

Dupa logica ta, " Romanii au talent " s-ar transforma in " Vocea si pictura Romaniei ".Sa lasam argumentele fumate, macar aici, intr-o comunitate happy
NU oricine poate face cubul rubic legat la ochi, fie ca vrei sau nu sa recunosti.Tu, de exemplu, nu l-ai face nici dupa 10 ani de munca zilnica.Sau te crezi la fel de inteligent ca Leana? Daca e asa, astept sa te vad pe youtube facand cubul rubic in 20 de secunde, fara nimic pe ochi. Daca tu vei face asta, inseamna ca am gresit si tu ai dreptate oh go on

| ZZG a răspuns (pentru Hirako):

Nu am schimbat subiectul, ci l-am inchis! Daca vrei, mai dezbatem.DA! Parerea mea este ca Leana nu are pic de talent, ca nu si-a gasit locul in emisiune.De ce? Pentru ca asa vreau eu, pentru ca e opinia mea si mi-o sustin.

| DoOdO a răspuns (pentru Hirako):

Pot sa o fac dar nu o sa ma straduiesc nici un pic pentru ca mi se pare o prostie. Si imi pare rau, dar degeaba dansezi de la 5 ani daca nu ai flexibilitatea lui Mihai Petraiche si degeaba canti de la 5 ani daca nu faci rime bune. Hai sa incheiem discutia asta ca devine prea lunga si penibila. Fiecare cu parerea lui. Fiecare cu "talentele" lui.

| yupiiiiiiiiiiiiii explică (pentru ZZG):

Totusi, si pe mine m-a enervat faptul ca a ajuns in semifinale, d-apoi in finale, si pe locul 3! Cand putea ajunge in finale Cosmin Mihalache, care este un adevarat talent! Totusi, Cristian este si nu este un talent.Este multa multa multa munca...care normal, te impresioneaza, totusi nu vezi in fiecare zi un om care sa rezolve un cub legat la ochi si cu o singura mana...plin de pene ude si ametit laughing
Totusi, n-ai dreptul sa-l faci retardat doar pentru ca te plictiseste sau pentru ca a castigat el si nu altii(eu tineam cu Krem si cu Gog-1din 2!)cum a zis Hirako : daca faci cubul legat la ochi inseamna ca ai dreptate, si poti sa te duci la romanii au talent si sa castigi! Multa bafta!

| 93Anna93 a răspuns (pentru DoOdO):

De unde stii ca nu are? Doar pentru ca e gunoier inseamna ca e pleava societatii? Oamenii sunt plini de surprize! Nici nu ai idee cat de plini de talente pot fi oamenii pe care tu ii desconsideri cu atata usurinta! A fi talentat nu inseamna numai a sti sa canti, sa dansezi sau sa pictezi! Talentul are atat de multe forme!

| DoOdO a răspuns (pentru 93Anna93):

Nu te`ai prins de ceea ce vroiam sa zic deci taci laughing.

| 93Anna93 a răspuns (pentru DoOdO):

Nu zau! De ce nu te faci inteles/inteleasa atunci? Pentru ca am inteles exact ceea ce trebuia inteles, doar ca tu ai ramas fara argumente si dai bir cu fugitii! Cum ziceam, pentru tine talent inseamna cantat si dansat, ceea ce este atat de departe de adevar. Deci tu sa taci! Nu le zice altora sa taca, doar pentru ca te vezi incoltit/incoltita!

| Hirako a răspuns (pentru DoOdO):

Deci e clar.Tu faci afirmatii proaste nu pentru ca ai fii foate retardat, ci doar prost documentat. Flexibilitatea se dobandeste prin munca.Atat am avut de spus, sa ca realizezi ce tampenie ai scris mai sus laughing

| DoOdO a răspuns (pentru 93Anna93):

Nu ma vad incoltita de nimeni, mai ales de tine laughing. Vreau, cum am mai spus mai sus sa incheiem dracului discutia asta [scuze de limbaj da` deja devine enervent].