| Jeff92 a întrebat:

M-am apucat de seriale in timp ce eu eram o fanatica anime.Si de cateva luni (4)nu am mai vazut nici un anime si serialele mi-au luat iubirea de anime... vreau sa ma apuc inapoi de anime dar nu stiu cum sa las serialele.

2 răspunsuri:
| FrateleTedur a răspuns:

Nu merita. Serialele sunt oricum mai faine. Animeurile sunt in special pentru barbatii aia *otaku* care nu fac si altceva in afara de anime. Nu stiu la ce animeuri te uitai, dar eu am vazut tot Naruto, Fairy Tail, S.A.O., Naruto Shippuden, Hellsing etc. Eram disperat. Ma uitam zilnic ore intregi. Din cauza asta m-am apucat sa invat japoneza. Dar apoi mi-am dat seama ca oamenii nu se comporta si nu arata asa cum sunt ei in animeuri. Si chestia asta m-a trezit la realitate. Nu stiu la ce seriale te uiti dar pot sa iti recomand Lucifer, Supernatural, Hannibal, Scorpion, Game of Thrones, Prison Break, House of Cards.

| Jeff92 explică (pentru FrateleTedur):

Cred ca avem aceleasi gusturi si la anime si la seriale