| oli2005 a întrebat:

Ma chinui sa gasesc un raspuns la o intrebare pentru tatal meu: aseara intre orele 23:00 - 01:00 a fost divuzat la tv un film italian. Cum l-a vazut pe jumatate caci a adormit acum ma bate la cap sa ii gasesc respectivul film de ore bune; dar nu isi mai aminteste pe ce program a fost difuzat. Doar atat: era vorba despre o femeie care a fost adusa din Africa, unde era sclava, in Italia (Venezia) de un negustor pentru ca ea sa fie doica fiului acestuia... Si alta faza din film: actiunea se petrecea in jurul unei biserici, unde multimea incerca sa sparga usile pentru a o scoate pe respectiva femeie mai sus amintita, acuzand-o ca a adus ciuma(boala) din Africa la ei in insula... La un moment dat un individ cu trasura tipa in gura mare ca vine ciuma si toata lumea fuge disperata care pe unde apuca. Tipa cu pricina ramane insa cu preotul. SPER SA ISI DEA SEAMA CINEVA DESPRE CE FILM VORBESC! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

A fost pe TVR 2, de la 23:30 la 1:20, se numea Bakhita (Bakhita, sfânta africană) aici ai link-ul: http://port.ro/.......film_page

| oli2005 explică (pentru angel74dm):

Multumesc mult! Nu mai ramane decat sa il gasesc. O seara placuta!

2 răspunsuri:
| fosnet a răspuns:

Cauta in programul tv titlul; apoi cauta filmul online. e simplu