| Martsje a întrebat:

Mă poate ajuta cineva cu denumirea unui film?
Tot ce îmi amintesc este un copil care sapă in desert, alaturi de multi alți oameni, după o comoară. Și au făcut sute de gropi....adică, tot desertul acela era numai gropi. Și în final au găsit o comoară.

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Uite, ca sa nu zici ca nu te ajut.

https://www.imdb.com/title/tt0311289/

| Martsje explică (pentru VoidEternal):

Mulțumesc! Acesta este filmul!

3 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Bună!
Filmul se numește "Taci și sapă".
Erau copii de la o școală de corecție puși de directoare să sape pentru a căuta o comoară ce credea că e a ei.

| VoidEternal a răspuns:

Nu stiu filmul dar daca afli cum se numeste spune-mi si mie. Pare extrem de interesant. Un film despre sapat gropi. Demult visez si eu sa ma fac gropar.