| Bogdan8102 a întrebat:

Salut! Caut un film pe care l-am văzut acum 2 ani, in el oamenii erau și reali și roboti sub acoperire care erau programați de stat și se comportau și arătau la fel ca oamenii normali, aveau serviciu, etc. Stiu că 2 oameni roboti s-au îndrăgostit unul de altul și după au fugit de polițiștii care trăgeau cu gloanțe în ei și femeia parca era îmbrăcată în ceva galben. La final au fugit un grup de oameni cu trenul. Cam atât îmi amintesc, dacă mă poate ajuta cineva cu numele filmului ii mulțumesc și îi dau funda!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Toti erau roboti, doar ca unia din ei, sau majoritatea nu stiau.Omenirea se razboise cu ei si plecase pe Marte, acum incercau sa revina inapoi.

Extinction se numeste filmu e din 2018, cred ca e si pe Netflix.

4 răspunsuri:
| MihaiSpeedster a răspuns:

Sa revina inapoi... Sublim... Asta merita funda pentru abilitatile de exprimare si pentru gramatica-i fara cusur.

| Bogdan8102 explică (pentru MihaiSpeedster):

Ce vrei sa spui?

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru Bogdan8102):

Pămpălăul ăla care a luat fundă… Se crede un mare deștept dar e un agramat patetic?

| Bogdan8102 explică (pentru MihaiSpeedster):

Aa pai treaba sta in felul următor, când ești anonim, mai ales pe site-ul asta, nu prea îți pasă dacă ai scris corect sau nu, contează să se înțeleagă ceea ce ai vrut să transmiți. Dar ai și tu dreptate în același timp nu spun că nu, eu oricum va mulțumesc la amândoi pentru răspuns, alte întrebări nu primesc niciunul laughing. Seara faina, numai bine!