| MariusMancea a întrebat:

Merita sa descarc silent hill? Cum e cu povestea si e de groaza? Vreau sa ma uit cu prietenii si aleg eu filmul dar sa nu ma fac de ras in fata lor.

1 răspuns:
| Grimmjow69 a răspuns:

Da merita vizionat.

Scurta descriere:

Sharon este o fetita care are probleme cu somnambulismul. In transele ei mentioneaza un nume: Silent Hill!
Mama sa Rose pleaca spre aceasta localitate pentru a gasi raspunsuri ale starii fetitei sale. Acest orasel a fost evacuat din cauza unui incendiu cauzat de emiterei de gaze provocate de carbune, pericol inca iminent. Dupa un accident, Rose se trezeste intr-o alta dimensiune a localitatii, unde Sharon este disparuta. Urmarind o umbra a ceea ce Rose crede ca e silueta fetitei sale, ea este atrasa catre un grup terifiant care transforma tot ce ating!

http://www.cinemarx.ro/filme/Silent-Hill-Silent-Hill-13608.html