| TheBlackCrystal a întrebat:

Merita vazut filmul Black Swan? Daca da atunci despre ce este si nu, nu vreau trailer de pe youtube ca acolo am gasit si nu am inteles nimic. Dau funda la cel care povesteste pe scurt filmul cel mai bine!

Răspuns Câştigător
| callie2 a răspuns:

E vorba despre dualitatea personajelor. balerina(natalie portman) incearca sa adica perfectiunea dualitatii: sa interpreteze si lebada alba si lebada neagra perfecta, practic sa fie doua extreme. acest lucru, desi reuseste sa-l faca, o distruge. se urmareste si o relatie a ei cu alta balerina care ii este benefica si ii face rau in acelasi timp. in acelasi timp, transformarea prin care trece pentru a putea interpreta cele doua extreme ii afecteaza si relatia cu mama ei. merita vazut mai ales daca gandesti mai departe de povestea propriu zisa.

| TheBlackCrystal explică (pentru callie2):

Acum dupa ce am vazut si eu filmul ma ajuti sa il inteleg.De fapt eu l-am inteles doar ca trebiuie sa vad daca ce am intels este corect si...

| TheBlackCrystal explică (pentru callie2):

Acum ca am vazut si eu filmul vreau sa te rog sa ma ajuti sa clarific niste lucruri.Adica sa inteleg cate ceva, chiar daca am inteles vreau sa inteleg mai bine si daca ma poti ajuta...

| callie2 a răspuns (pentru TheBlackCrystal):

N-am stiut ca il vazusesi deja, scuze:d