| anonim_4396 a întrebat:

Mi-ar placea sa vad un documentar despre istoria limbajului. Ma refer la istoria limbajului in general de atunci cand a inceput sa se dezvolte, nu sa fie doar despre istoria vreunei limbi anume. Ce sugestii aveti?

9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

The Human Centipede

| Sn4k3 a răspuns (pentru Sn4k3):

In romana nu cred ca sunt, dar daca stii engleza ai destul de multe pe Youtube. E de ajuns sa scrii: origins/history/birth of language.

| anonim_4396 explică (pentru Sn4k3):

Am cautat ceea ce ai spus tu. Am gasit numai despre istoria unei limbi anume, nu si despre istoria limbajului in general. Nu stiu ce cuvinte sa folosesc ca sa se inteleaga ce vreau sa caut.
Ce legatura are The Human Centipede cu ceea ce am intrebat?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Sn4k3):

Sunt si astea interesante, dar eu ma gandeam mai degraba la un film sau un serial (documentar) care sa fie prezentat intr-un mod mai atractiv si sa si cuprinda subiectul mai in ansamblu. Ce ai postat tu sunt mai mult prezentari.

Răspuns utilizator avertizat
| Ali22aa a răspuns:

365 de zile

| anonim_4396 explică (pentru Ali22aa):

Ce legatura are filmul 365 de zile cu ceea ce am intrebat eu?