| ArinaMK a întrebat:

voua ce culoare v-ar placea sa aveti in camera ca eu voi avea o camera noua si nu stiu ce culoare sa aiba... sugestii?big grin

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Ti-as sugera un violet; poftim, ceva in genul: http://1.bp.blogspot.com/......olcano.jpg
sau - un portocaliu; - exemplu'/culoarea peretilor din aceste imagini: http://www.casa-gradina.ro/tips-tricks/cu-ce-asortezi-portocaliul-1409
Spor.;)

19 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Pai... poti sa iti faci roz deschis sau violet(Mov)si sa desenezi pe perete flori, stelute(ceea ce te reprezinta, apoi cu o culoare mai inchisa faci umbrele. Mie asa imi place.Succes!happy

| G a răspuns:

Ador camerele cu peretii asa: 2 pereti (opusi) sa fie de o culoare puternica si vie (gen galben cald, verde brotacel, turcoaz), iar ceilalti doi pereti sa fie albi. sau peretii gri deschis, pe jos mocheta gri, mobila gri/neagra si tot felul de decoratiuni colorate si dragute. :X

| Turquoise a răspuns:

Buna,
Turquoise, sau un tapet frumos colorat.

| alyvaly a răspuns:

Pune tapet alb cu negru sau alb cu argintiu si mobila la fel este foarte frumos
este elegant linstitor tineresc

| shadovv a răspuns:

3 pereti galbeni si unul (cel de langa pat) sa aive textura ca zidurile nefinisate de ciment/beton, un graff pe acest perete, 1 tricou agatat de perete si steagul romaniei atasat pe zid.

| SMTHING a răspuns:

Mow deschis
Gri
Alb
Albastru deschis
Portocaliu deschis
. dar cea mai potrivita ar fi ALB =x =x

| Ionutzsa a răspuns:

Mov deschis love struck

| nona14 a răspuns:

Portocaliu:)ceva de genu http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:24&biw=1148&bih=659

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verde cu picatele roz

| Elaaaaaaaaaa a răspuns:

A mea e roz!`batting eyelashes. Consider ca aceasta culoare ma reprezinta ca fata!`happy

| chemicalX a răspuns:

Pai am citit intr-un articol ca daca iti vopsesti camera in galben gen or so, nu stiu o sa te enervezi, esti mai mult stresata. ceva de genul.

pai ar fi potrivit un verde, albastru deschis sau un tapet floral. big grin

| deniiiii234 a răspuns:

Mov si gri love struck

| DrMeow a răspuns:

Eu o am galbena

| raresica a răspuns:

O combintatie intre verde deschis si galben ar arata bine big grin

| andreeattr a răspuns:

Daca ai vrea sa fie mai interesanta camera poti pune tapet. acum au aparut niste modele noii care se lipesc foarte simplu si se dau jos la fel de usor, si nu e scump chiar de loc. ai putea sa vopsesti camera cu un gri deschis, aproape de alb si pe un perete sa pui tapet. asa am si eu o camera facuta si e super;-)

| Saori a răspuns:

Peretii camerei mele sunt mov.thinking mi-a venit ideea asta acum 2 ani, cand am vazut o punga de Dero care era o nuanta foarte placuta de mov si am zis gata! asa vreau eu camera! mereu ma simt linistita intre acesti 4 pereti mov ^^. happy

| Feel a răspuns:

Roz pal cred...tongue:* cel purin euthinking

| Elena_2321 a răspuns:

Verde deschis sau turqouise

| Danzeise a răspuns:

La mine in camera este verde deschis si tavanul alb, am o floare verde mai inchis pe un colt unde nu este pus nimica.