| anonim_4396 a întrebat:

Momentele alea memorabile dintr-un film sau serial? De lasa marcat pe oricine, chiar daca nu e un spectator fidel? Atat de intense incat ajung subiect de meme-uri?

Exemple:

Breaking Bad (serial)
http://www.youtube.com/watch?v=pyHEj4HMjKw la minutul 0:38
http://www.youtube.com/watch?v=fHKrCs1rFRI la final de tot in ultimele 10 secunde
http://www.youtube.com/watch?v=jowgM-O-4DQ in ultimele 5 secunde

Resident Evil (film)
http://www.youtube.com/watch?v=wSmYSZGMZj0 ultimele 10 secunde
http://www.youtube.com/watch?v=AbEPwPcbvl4 la 0:40

Lord of the Rings (film)
https://www.youtube.com/watch?v=VlaiBeLrntQ

Va rog sa continuati voi si sa postati exemple cat mai personale. Nu ma intereseaza link-uri cu niste compilatii gen "100 most memorable lines in movies"

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am exact ce vrei tu DAR, cand ai chef si timp intra la mine in playlist. Ma refer aici pe TPU. O sa vezi unele scene din filme care imi plac mie foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-ai cont de o saptamana si deja ti-ai pus si playlist?
Maine, poimaine, iti faci si privatizare aici. Te apuci si faci TpuCurrency mining.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Simt gelozia? smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru syd):

Tie trebuia sa-ti fi dat ignore de cand am facut contul.
Lasa ca oricum nu ma uit la link-urile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te-ai uitat mai hahalere?
Rectific. Te-ai uitat "punk"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, dr. House fan No. 2 dar n-ai ales chiar cele mai bune scene...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu consider alea cele mai bune scene. Ma uit acum ( sunt la sezonul 5 la sfarsit) si alea mi-au placut mai mult. Desi sunt altele care stiu ca sunt bune, nu am stat sa caut exact. PUNK

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Un exemplu. Nu sunt multe episoade la fel de bune sau la fel de bun facute ca ala cu accidentul in care ramane praf Amber. Sau One day, one room. Episodul meu preferat. Ce sa mai zic de ultimele episoade din sezonul 1 cand isi spune el povestea pe "ascuns" la inceput. Mai sunt o gramada

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

S-a apucat tovarasul ala al meu de House anul trecut. M-am mai uitat iar cu el din cand in cand.
Ramane la fel de bun si actual show-ul.
Rolul vietii pentru Hugh Laurie oricum.
Vai ce a imbatranit acum...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu el? Gay-ule. Eu sunt curios, din cate stiu cica trebuie sa apare un alt serial cu el in care e medic chirurg. Filmat anii trecuti (parca) dar apare 2018. Abia astept.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pff, nu am fost prea la curent cu actorul.
https://en.wikipedia.org/wiki/Chance_(TV_series)
Asta e?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E posibil. M-am uitat acum la un trailer, nici nu stiam ca a iesit inca. Eu credeam ca iese abia anul asta. Hmm. O sa il vad cand am chef sa vad ce e de capul lui. Nici macar acum nu am vazut sezonul 3 din Robot rolling on the floor. Cat despre a imbatranit. Macar lasa-ma. Deja se apropie nenorocita de zi cand lumea asta nu o sa il mai aiba pe Morgan Freeman sau Anthony Hopkins. Dar lasa, avem actori de prima clasa ca in Jurnalele idiotilor sau mai stiu eu ce.

| Sn4k3 a răspuns:

Sezonul 6 episodul 9 din The Walking Dead la sfarsit cand fac un ''last stand''.
Sfarsitul serialului Lost.
Sunt multe, mai ales de la filmele sportive, dar astea sunt cele pe care mi le amintesc pe moment.

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://i.imgur.com/gpyraRi.gif
lasa lasa
ca oricum nu-s pentru oricine