| anonim_4396 a întrebat:

Namaste! happy M-am uitat a 4a oara la Divergent si nu am inteles de ce se temeau Neinfricatii de Divergenti? De ce a trebuit sa minta Tris zicand ca rezultatul a fost abnegatie? Ce sunt Eruditii? Si ce inseamna,, Factiunea inaintea sangelui"? Apropo, nu le sta bine lui Four si Tris? :3 happy

Răspuns Câştigător
| Mi_Nam_Go_1993 a răspuns:

Divergent inseamna diferit, ei erau diferiti pentru ca aveam toate abilitatile. Tris trebuia sa minta pentru a nu fi descoperita. Eruditii sunt cei "destepti", invatati. Factiunea e mai importanta decat legatura de sange ( se refera la familie ). Le sta bine la four si tris happy