| DangerF a întrebat:

Niste filme horror / actiune? Ceva cu adolescenti

Răspuns Câştigător
| dragosmp97 a răspuns:

Dacă vrei și seriale îți recomand Haunted of Hill House. Serial horror psihologic, scurt de altfel, are doar 10 episoade. Fiecare episod prezentat din perspectiva protagoniștilor, iar la final se leagă toate. Devine genial și e calitativ.

11 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Scary stories to tell in the dark(2019) asta e singurul cu adolescenti
Julia's eye(2010)
The platform(2019)

| Apokales a răspuns:

I-a seria The Conjuring ca ai ce vedea big grin, filme horror de calitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Seria The conjuring imi pare chiar slaba. Nu stiu ce vedeti voi fain in ele happy

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Slaba?! Ai ceva mai bun sau asemanator cu seria? Singurul film slab legat de serie mi s-a parut The Nun (2018) filmat in Romania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Filmele cu fenomene paranormale par asa "cheap". Nu stiu filme Horror de calitate care sa aiba fenomene paranormale. Niste filme horror de calitate ar fi: Hostel, IT Chapter II, Jason X, Let the right one in, 1408, Storm of the century, Silent hill, The autopsy of Jane Doe, The strangers, The collector, Would you rather, You're next, Halloween. In general cele mai bune sunt cu Jason si Michael Myers. Personaje mai clasice ca astea nu gasesti.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Tie iti plac filmele in care exista personaje clasice ale filmelor horror. Multe inspirate din viata reala a criminalilor in serie. Din lista ta pot garanta ca "The autopsy of Jane Doe" este un film bun, socant si imprevizibil, restul nu le-am vazut trebuie sa recunosc asta. Insa IT am auzit multe despre el, iarasi un film care impresioneaza prin personaj, am auzit multe despre personaj, dar nici o lauda acordata filmului, vreau sa-l vad.
Apropo ce zici de seria Sinister si Insidious? Dar The Ring si Chucky?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Chucky imi amintesc si acum cum ma speriam cand il vedeam pe TV. Cand eram mic era chiar de groaza. Acuma e mnah. Nu sunt fan Insidious, Sinister sau Ring happy
Filmul asta nou Doctor Sleep a lui Stephen King mi s-a parut fain.
Storm of the century este filmul copilariei pentru mine. Tine peste trei ore si pe TV era data in vreo 3 reprize. Tin minte cum mergeam cu vecinii copii la unu dintre noi care avea TV si nu mergea TV-ul decat daca ii mai dadeam cate o palma intr-o parte sa sa regleze. Storm of the century e tot de Stephen King. Actorul principal a jucat magistral. Merita 3 ore, spre deosebire de titanic, The revenant si alte filme super lungi si plictisitoare.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, filmele lui Stephen King sunt socante, iar Doctor Sleep nu face exceptie, un film greu de digerat, cere atentie la detalii. Cred ca o sa trec pe lista si Storm of the Century pentru cat ai putut sa-l lauzi si ca este facut dupa cartile lui Stephen King.
The Revenant a avut valoare de documentar in unele scene. DiCaprio a castigat Oscarul mai mult pentru intreaga sa cariera decat pentru cum a jucat in film, desi este un actor bun, eu unul n-am vazut un film in care sa joace prost. M-am uitat si la filmele in care era mult mai tanar.

| stancuprint a răspuns:

Gasesti pe torenti destule...

| denisaromina25 a răspuns:

Liceul groazei
Si iti recomand un filmu e de acțiune sau horror dar e bestial
Fac iu profule
E cel mai tare film

| denisaromina25 a răspuns:

Mai e si cabana infernul. Pe mine ma speris rău de tot