| Kat123456 a întrebat:

Niste seriale ca pretty little liars ( asa cu genul acela de secret) sau ca vampire diaries! FUNDII+VOTURI( si un scurt rezumat la cele pe care mi le dati va rog) mz anticipat

2 răspunsuri:
| Eyleen a răspuns:

Si mie imi plac exact acelasi gen de seriale:cu paranormal si mister
1.Supernatural [Supernatural este povestea lui Sam şi a lui Dean, doi fraţi uniţi de acelaşi destin: ei călătoresc prin pustiul câmpiilor americane cu misiunea de a găsi şi a ucide cele mai înfricoşătoare creaturi ale întunericului, de care oamenii au auzit doar din legende şi superstiţii. În timpul acestei lupte cu răul, Sam descoperă că are o serie de abilităţi paranormale: ciudatele sale viziuni prevestesc moartea celor din jur, dar şi apropierea pericolelor. Încurajaţi de propriul tată să se avânte în această aventură pentru a găsi creatura care le-a ucis mama cu mulţi ani în urmă, cei doi fraţi declanşează o adevărată vânătoare a demonilor: vampiri, vârcolaci şi fantome, acestea sunt doar câteva dintre creaturile cu care Sam şi Dean se confruntă si are vreo 8 sezoane]
2.The legend of the Seeker [Petrecut într-un tărâm îndepărtat, într-o eră a săbiilor, dragonilor şi magiei, "Legenda Căutătorului" este povestea ghidului montan, RICHARD CYPHER (Craig Horner), azvârlit într-o aventură epică, după ce se îndrăgosteşte de KAHLAN AMNELL (Bridget Regan), o femeie frumoasă cu puteri magice, dar care este un adevărat pericol pentru orice bărbat pe care-l iubeşte.

Cu ajutorul unui vrăjitor înţelept, pe nume ZEDD, cei doi pornesc să-l împiedice pe domnitorul răului, DARKEN RAHL (Craig Parker, The Lord of the Rings), să pună mâna pe cutia magică prin care ar avea puteri depline. În călătoria lor, Richard şi Kahlan trec prin încercări periculoase, păduri mistice, tărâmuri ale morţilor şi ţinuturi magice, până la înfruntarea finală cu Rahl -numai 2 sezoane]
3.Merlin[Merlin este un personaj legendar al povestirilor arturiene, simbolul unei lumi anacronice, care mai târziu avea să se stingă pentru a face loc unei lumi moderne şi raţionale. Dar înainte ca ştiinţa să evolueze şi să ia locul magiei şi misticului, a existat un tânăr vrăjitor pe nume Merlin. Serialul prezintă povestea acestui vrăjitor în oraşul mitic al Camelotului, când Merlin era la vârsta fragedă de 12 ani. Chiar şi la această vârstă el este destul de puternic, descoperind pentru prima dată că se poate folosi de puterea sa supranaturala pentru a-i salva pe toţi cei care se află în primejdie, inclusiv pe viitorul rege al Marii Britanii. Înainte ca Merlin şi Arthur să fi fost eroi ai Camelotului, ei au fost tineri care au cunoscut personaje legendare şi fantastice, dornici de a trăi aventura, suportând în acelaşi timp toate consecinţele greşelilor comise.-3 sezoane]
4.Ghost Whisperer[De mică, Melinda Gordon (Jennifer Love Hewitt) are abilitatea de a vedea şi de a intra în contact cu spiritele morţilor. Prin acest dar, moştenit de la bunica sa, Melinda ajută spiritele rămase prizoniere în lumea celor vii sa îşi găsească pacea. Cu toate că tânăra îşi reneagă de multe ori darul, care o izolează de ceilalţi oameni, mesajele intense pe care le primeşte din partea spiritelor o determină să facă tot posibilul pentru a le ajuta. Împreună cu soţul său, Jim, care este paramedic, şi prietena sa Andrea, cu care conduce un magazin de antichităţi, Melinda va reuşi să salveze zeci de suflete.]
5.Charmed[Surorile Halliwell, Prue, Phoebe şi Piper moştenesc casa bunicii lor, din San Francisco. Cele trei fete sunt de-a dreptul... fermecătoare. Prue poate mişca obiectele doar printr-un semn al mâinii, Piper poate opri timpul în loc, iar Phoebe poate prezice viitorul. Cele trei fete se vor folosi de puterile lor magice pentru a lupta împotrivă răului -8sezoane]
6.Gilmore girls

| SuperNovaaaaa a răspuns (pentru Eyleen):

Corect,charmed este perfect.Imi place mult si este tipul de film la care nu te plictisesti de el.