| aMpLiNcR a întrebat:

Nu pot oricat caut sa gasesc un film pe care l-am vazut, dar nu mai stiu cum se numeste. Poate din ce imi aduc aminte sa descriu poate cineva sa isi dea seama:

Se intampla in viitor, cred ca la inceput arata un cuplu care merge sa semneze acte la o companie, si vorbesc intre ei daca e o idee buna, si daca isi doresc serviciul oferit de companie. Serviciul era sa fie inlocuiti cu o clona a lor in cazul in care mureau prea devreme ca sa nu ramana celalalt singur. Tipa pe ascuns fara sa stie barbatu cere niste" adaosuri" la clona gen cucu mai mare, sa fie mai cool etc. Semnaza pleaca acasa. Dupa vreme, ei nu sunt diveortati dar nu mai stau impreuna nu mai vorbesc etc. Tipu iese pe usa in fata casei sa ia ceva, sau vine de la serviciu nu mai stiu exact, dar inainte sa intre in casa aproape il loveste o masina care nu avea sofer. El e bine, dar masina are impresia ca l-a omorat desi nici nu daduse in el, si anunta ambulata, politie etc. Tipu vede pe geam ca e nebunie afara, iese sa vada ce se intampla, si politia ii spune ca e declarat mort, desi nu era corp pe afara sau ceva. Si el spuna ca e viu doar sta in fata lor, iar politia zice ca ramane declarat mort pana semneaza sotia ceva o foaie sau ceva ca il recunoaste ca el e. Dupa ceva timp parca, asta pleaca nervos incearca sa dea de sotie care nu raspundea la telefon pleaca spre casa ei, si cand ajunge la ea descopera ca ea era deja cu clona lui care era mai jmeker cu haina de piele, stia sa cante la chitara etc. Bla bla bla la final ajunge cumva sa isi omoare clona, si din greseala o omoara si pe ea, si primeste si el acum inlocuitor pentru ea, devine depresiv si nu mai stiu daca se sinucide sau ceva la final. Se cam intampla toata actiunea in astea 2 apartamente la el si la ea parca, si pare totu putin asa cu culori neon din ce imi aduc aminte, cyberpunki'sh. Multumesc!

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Inclin sa cred ca ar fi vorba despre Surrogates 2009 cu Bruce Willis

| Lil95 a răspuns:

Deci l-am cautat de am înnebunit și tot nu l-am găsit. Ai aflat ce film este?

| aMpLiNcR explică (pentru Lil95):

Din pacate inca nu. Culmea este ca l-am vazut acum cateva luni si l-am sters...

| aMpLiNcR explică:

Salut! Mersi pentru raspuns! Nu este din pacate, este ceva facut mai recent, cred ca dupa 2015 desi nu bag mana in foc. Actoru este unu cu parul dar pe spate din cate imi aduc aminte, subtire si are fizic slab si inalt asa si pare fumator asa putin neingrijit cu barba scruff asa. Seamana cu actorul Thomas Jane in serialu The expanse, dar nu cred ca e fix el, dar cel putin seamana cu asta in serial mai politist asa mai cu barba mica si neingrijita gen slab si inalt.