| htjty a întrebat:

Ce se intampla daca politia gaseste un cadavru la mine in casa?(mort de 2 luni)

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca va deschide un dosar penal pentru a se stabili cauza mortii si, daca nu este o moarte naturala, cine se face vinovat de omor. Daca este un omor primul suspect va fi proprietarul locuintei si apoi cei care mai locuiesc acolo.

| Bondarel99 a răspuns:

Primul lucru pe care îl vor face e sa ia trupul de acolo, al doilea sa te ducă pe tine la secție pentru audieri. Dacă e vorba de crima, atunci va trebui sa dovedești ca nu tu ai făcut asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu,te baga la puscarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai avea un cadavru mort de 2luni la tine in casa? Cred ca intrebarea este pusa la misto avand in vedere ca in maxim o saptamana incepe sa se simta un miros groaznic in tot blocul/zona happy

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt nu, o batrana din Rotterdam murise de opt ani in locuinta ei cand a intrat Politia in casa (fusese data-n judecata ca rau-platnic, altfel n-ar fi intrat acolo).

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Poate avea locuinta in camp, altfel nu imi imaginez cum nimeni nu s-a sesizat. Dar se pare ca mai sunt si exceptii de la regula

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Rotterdam nu e-n camp, e un oras mare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Iti multumesc pentru informatie, eu habar n-am nici pe ce lume traiesc...pfff.