| LisaJulie a întrebat:

Nu vi se pare ca toate canalele de desene și seriale s-au stricat rău de tot? Adică nu se mai fac desene sau seriale de calitate, nici măcar pe Disney Channel nu se mai dau telenovele muzicale iar pe Minimax numai filmele Barbie parca sunt ceva mai bune! Dacă s-ar mai da ceva din desenele vechi!

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Da, dar așa ziceau și părinții mei de desenele la care mă uitam eu.Are și o parte subiectivă, melancolică asta.Cu siguranță și acum sunt desene bune.

| sammie a răspuns:

Normal, ca toata lumea e calare pe Netflix.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mă mai uit des la TV, decât la Anchetele comisarului Antonescu de pe TVR1, in rest mă uit pe YouTube la canale unde nu este promovată depravarea și violența.

Din cate am mai prins atunci când mai schimb canalele, desenele animate din zilele noastre sunt de slabă calitate, fade, față de cele din anii 2000-2004.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Din cauza sponsorilor, audiențelor scăzut ale desenelor clasice, plus, dacă nu greșesc, în America, există o cenzură asupra anumitor desene animate Disney pe diverse motive: rasiale, violență, gen etc.

| Utiliz a răspuns:

S-au stricat. Cu pretextul violentei, discriminarilor, etc, s-au scos filmele bune vechi. Se fac altele cu mai multa violenta cu care sunt indopati copiii.