| Alxblx a întrebat:

Nu vrea nimeni de aici sa scriem un scenariu?

22 răspunsuri:
| LaElly11 a răspuns:

Pe ce temă?

| Alxblx explică (pentru LaElly11):

Aventura/character development.
Gen forrest gump dar diferit. I-am dat un sinopsis lui Codin Maticiuc și mi-a zis ca,, are ceva dar cam atât’’ și mna

| Alxblx explică (pentru LaElly11):

Caut un partener sa producem un o poveste frumoasa, sa ne completam unul pe altul, noi idei. Chiar sunt pasionat de tot ceea ce tine de film.

| zilog a răspuns:

îțî scriu eu ce șcenarii vrei pe ce fel de temă
de la fetița cu chibrituri până la lucruri foarte complexe cu chimie farmaceutica învenția de subastante chice ce pot trece prin membrana neuronilor

depiunde ce vrei sa iasa

cu racheti in poveste putin siropoasa cu dragoste unguroaice ucraienience si moldovence
cu rate la banca
cu religie despre descoperirea numelui adevărat al lui Dumnezeu pe care il stie doar Masoneria si care ii ajuta pe unii de pe planeta sa traiasca vesnic si sa se teleporteze prin tuneluri si castele subterane ce fac legatura inte AGARTA si cele 7 cetati din transilvania
despre roboti industriali care iau locurile de munca ale tuturor oamenilor care sunt tinuti in casa si nu mai au bani si oameni nu mai au locuri de munca
si daca nu au munca nu au voie sa iasa afara din bloc
daca nu mai au bani incep sa se manance intre ei
apoi cu televiziuni mana in mana cu dinca si cu bivolaru
cu vapoare pline de plexicglas pentru scolile din Romania
care sunt deja in porturi in Romania care asteapta doar bani de la buget
2 vapoare de masti afaceri ale unora cu bani din Romania care le-au cumparat cu 15 lei cutia din Turcia
si acum vor sa le vanda cu profituri de milioane de euro in Romania
cu oameni influenti care au si televiziuni care vor sa tina pandemia la televiziunile lor si exagereaza in mod intentionat pentru ca ei au si televiziune si fabrica de masti si tocmai au dat 1 milion de euro pe cate un utilaj care fabrica masti chirurgicale pe car eil au acum in Romania dar este foarte prost acel utilaj pe care l-au cumparat ca fraierii mai ieftin dar fara garantie
la care nici macar chinezii nu i-au gasit rezolvare reala concreata cum sa nu mai produca atat de multe rebuturi pentru ca are probleme la sistemul ce ar trebui sa lipeaca elasticele
si in realtate acel sistem cu ultrasunete are probleme
ca el lipeste mastile pe baza de ultrasunete
si acele ultrasunete ar trebui sa fie corelate direct proportional cu propietatile fiecarei lipituri in parte cu feedback din timpul lipirii si cantitatea de radiatii ar trebui dozata direct proportional cu lipitura pe care o fac exact in acel moment
dar ei sunt zgarciti si eu le-am propus sa le repar acel sistem
dar patronii acestor fabricute sunt atat de zgarciti
in cat nu vor sa dea si ei bani la un inginer ca sa le rezolve problema.
cu preturile la are sunt achizitionate unele chestii ce tin de sistemul medical pentru ca un banal cablu de usb costa 400 euro daca scrie pe el ca este fabricat pentru sistem de CNC CAD CAM

Despre ce vrei sa iti scriu scenarii despre fabrici de ceaiuri care vand la farmacii de renume ceaiuri dar la fundul pungii din cutie gasesti pamant adevarat in punga cu ceaiuri

sau despre cel mai mare secret al romaniei asta nu pot sa iti spun ca imi rupe careva gatul

hai mai bine sa vorbim despre mancarea de la ambasada japoniei cu care ii serveste pe toti colaboratorii la sfarsitul anului care este mult prea ducle pentru gusturile romanilor
arata frumos romanii merg acolo pentru ca nu e frumos sa nu se prezinte dar noi romanii nu mancam asa de dulce

sau sa iti fac un scenariu cu japan un spa care se consuma tot felul de subastate in atmosfera cu gheise

sau despre oxigenul care ii face pe consumatorii din anumite cluburi sa se simta extraordinar de bine in acel club unde ei cheltuiesc in general 100 lei la 5 minute pentru ca si frecventa luminii este gandita de psihiatri psihologi neurologi si chimisti sa fie in asa fel in cat sa ii faca sa se simta ditamai obezul ca si cand nu ar mai avea nici o problema
plus oxigenul care ii face sa nu mai gafâe si sa se simta ca acolo in acel club ei pot sa zburde sa stea in picioare sa țopăie om la 200 Kg alearga ca un pust de 17 ani pentru ca are mult oxigen in aer

despre ce vrei sa iti bat câmpii despre lumina cu care sunt luminate anumite bijuterii sau mezeluri foarte scumpe in unele magazine care are o culoare si o frecventa facuta sa cumpere clientii
sau despre tunelurile subterane care trec pe sub dunare dintr-un cimitir si ajung in Galati Braila si o localitate de laga vama in Bulgaria pe unde unii soldati aduceau tigari pana cand s-a prins cineva si l-eau cam inchis putin

pot sa iti povestesc despre agatarsi si agarta sau

sau pot sa iti povestesc despre sticle de apa facute din plastic adunat de la gunoi in care poate ca unul a avut antrax
altul a avut ebola
altul a avut tenia
altul a avut cianura
altul a avut otravuri mai puternice si virusi la care nu exista leac de mai bine de un veac
si aceste sticle de apa care ajung ele la centrele de reciclare
sunt tocate apoi sunt topite la temperatura de 150*C care doar ii gadila frumos pe virusii respectivi care nu mor nici la 400*C care au fost scosi din lava vulcanica
si acele substate extrem de nocive devin din nou sticle de apa
apa de baut
pentru ca nu face nimeni analize pe bune la apa respectiva
in speranta continuarii genocidului care sa anihileze din multimea de oameni care populeaza planeta pentru ca sunt deja mult prea multi

despre ce vrei sa iti fac scenariu despre prostirea sistemului de invatamant la nivel global
despre interziceerea accesului oamenilor liberi la informatie

a mai destept un scenariu in care fiecare tara de pe planeta acesta este propietatea tuturor cetatenilor ei

asa ca daca Romania face afaceri trec vapoare pe dunare
numai la cate vapoare au trecut pe dunare anul acesta fiecare roman ar trebui sa primeaca 400 euro asa facara sa faca nimic
plus taxele de la vami
plus copacii exportati
plus multe alte taxe si impozite fiecar roman ar trebui sa primeasca din cati bani face Romania din toate sursele de incasari
o alocatie de macar 800 euro / luna

Despre oamenii strazii care poate sunt ingineri dar nimeni nu le ofera nici o sansa sa se reabiliteze adica un sapun un aparat de ras o pereche de izmene ceva hane un telefon si o cartela cu credit si macr 10 lei / zi sa isi ia 200 grame de parizer si o paine
si oamenii poate ca au dat faliment dar ei sunt somitati
chiar eu personal cunsosc ctiva
printre care unul cre a lucrat la monetaria nationala a vrut sa fure sau a furat de acolo niste metale pretioase si a stat putin la puscarie iar omul este extraordinar de bun pe metale rare
ese doxa de carte si cerseste
sau mai cunsosc un inginer electronist si elctrician cu atestat anre care a incurcat-o si sta la metrou la dristor

sau despre substatele chimice din care se fabrica o bautura foate bauta de romani

sau depre otetul fals care este facut dintr-un acid si scrie pe sticla otet de mere

sau despre fabricile care fabrica bauturi alcoolice false

eu pot sa bat campii cum ma platesti asa iti cânt
si mai am prieteni specializati pe lumi paralele agarta si fenomene paranormale

am alti prieteni specializati pe povesti cu spioni

punem mana de la mana si daca ne platesti iti regizam destinul
imi spui despre ce vrei sa bat câmpii ca eu bat câmpii in mod profesional pe orice subiect anost

| Catrice a răspuns:

Cât plătești?

| zilog a răspuns (pentru Catrice):

Ia-am dat un exemplu sa vada omul ca am idei poate vrea sa ma angajeze sa ii regizez destinul
Nu sunt sfat si nici pe cale sa devin zeu dar am pix si foaie si pot sa schimb in ingeri dracii

| Alxblx explică (pentru Catrice):

Esti bătut in cap? Am zis parteneri... e clar ca nu sti nimic despre

| Alxblx explică (pentru zilog):

Instagram, email ceva?

| Catrice a răspuns (pentru Alxblx):

Si cine a zis că parteneriatele is gratis?
Dacă eu am 3 idei pentru scenariu și tu una și găsești pe careva să îl cumpere, cine crezi că ar trebui sa ia mai mult? Ăla cu ideile mai multe din scenariu sau ăla de o avut ideea de a-l scrie da' o contribuit olecuță?
Da' normal că trebuie' sa părem atotștiutori.

| Alxblx explică (pentru Catrice):

Am un scenariu. Dar vreau sa-l schimb. Și e o diferența între partener și angajat. Partenerul ia 50% sau 60/40. Pt e partener

| Alxblx explică (pentru Catrice):

Intenția mea ar fi fost sa căutam un crew pentru a face filmul iar toți care au contribuit la film ar fi fost toți plătiți din încasările filmului. E greu dar nu imposibil.

| Catrice a răspuns (pentru Alxblx):

Ia sa aud ce idee mareata ai.

| Alxblx explică (pentru Catrice):

Nu se discuta aici. Ai insta? Ori e-mail ceva

| Catrice a răspuns (pentru Alxblx):

Eh voiam sa aud o idee generala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scenariu covid?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E nu.

| mgtow a răspuns:

Incantat ma ofer

| Alxblx explică (pentru DoarBogdan):

Nu te-a intebat nimeni in special. Puteai sa nu răspunzi.

| Alxblx explică (pentru anonim_4396):

Cel mai amuzant răspuns bravo, m-am c***t pe tine de ras

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Alxblx):

Pai ti-am raspuns, ca sigur cineva vrea ^_^ doar am spus "e nu", nu "eu". Nu asta ai intrebat, practic?

| Alxblx explică (pentru DoarBogdan):

Acest site este o grădinița pentru tine?

| Alverto a răspuns:

Scrie mi pe Instagram la _george_washington_._ și îți trimit anumite videoclipuri de unde te poți gândii la un scenariu, de acțiune în special