| anonim_4396 a întrebat:

Ok fratilor, ma plictisesc rau si vrea sa urmaresc un film. Vreau recomandari pentru filme / seriale / anime gen Breaking Bad sau Death Note. Ceva crima/drama/thriller cu strategi si tactici inteligente care iti fac creieru' sa explodeze.

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Homeland si Person of Interest. Poate si Twin Peaks, desi e mai old-school si o sa te termine la inceput firul narativ mai greoi.Si la filme, uita-te la The Town al lui Ben Affleck.

2 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Cateva anime pe care ti le-as recomanda: Code Geass, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Psycho Pass, jormungand, Kyoukaisenjou no Horizon, Mawaru Penguindrum, Steins; Gate, Ghost in The Shell (filme si serii). De asemenea, acesta iti va face creierii terci: FLCL sau Fooly Cooly, Furi Kuri.

| Amiira a răspuns:

Anime-uri sunt o arta,una in care se pune suflet, doar asa reusesc sa ne "atinga inima", si ne raman intiparite in minte. Daca vrei arunca o privire aici pentru cateva: http://anime-ro-sub.ro/