| busoiedy144 a întrebat:

Peaky blinders are actiune? Sunt la sezonul 2 episdoul 4 si momentan cam putina actiune, mai mult are the wire chiar,fara spoilere, doar sa ziceti de actiune, atat.

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

În fiecare episod se întâmplă ceva interesant, tu poate prin acțiune înțelegi bătaie încontinuu.Asta nu e, peaky are o acțiune destul de rapidă, dialoguri foarte bune și inteligente din care reies multe.Pereonajele sunt complexe și interacțiunile dintre ele au multe substraturi pe care uneori e greu să le prinzi și poate ți se pare lent pentru că nu realizezi exact care e faza.Nu e un serial în care să stai cu sufletul la gură că fug ăia și e care pe care în fiecare clipă. Implică mai multă atenție pe dialoguri și pe micile lucruri pe care le fac și așa realizezi că de fapt e acțiune o grămadă, dar una inteligentă.

11 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Dacă nici peaky nu are acțiune...

| wrestling200723 a răspuns (pentru J0B0MAT):

De la ce sezon? primul sezon nu prea are, are mai mult boardwalk empire ia sa te uiti, incepe putin mai slow dar dupa rupe.

| wrestling200723 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Aia e ca nu vreau bataie, eu vreau actiune, impuscaturi multe, intelegi? apropo zi si mie niste filme si seriale unde e multa violenta sub 18 ani.

| J0B0MAT a răspuns (pentru wrestling200723):

Sub 18 ani nu prea sunt filme cu multă violență.
Uită-te la cele de la Marvel și DC, gen Avengers, Batman, Iron Man, Wonderwoman, Guardians of the Galaxy.Ar mai fi Stat wars, Mandalorian, Star Trek.

| wrestling200723 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Pai asta zic sa fie interzise celor sub 18 ani, stii filme de genul? si stii vreun joc unde poti sa faci crime dupa sa incerci sa nu fii prins de politie? sau sa ai caracterul Dexter morgan?

| J0B0MAT a răspuns (pentru wrestling200723):

Cam toate cu violență nu sunt pentru minori. Uită-te la Dahmer.
Nu prea mă pasionează jocurile, crimele, violența.

| J0B0MAT a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ai putea, pentru că mi-am adus aminte de actor, să vezi și American horror story.Aici ai și elemente supranaturale, dar e violență din belșug.

| wrestling200723 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Cautam ceva mai asa mai interzis gen raid redemption, cum sa fie toate cu violenta interzise la minori? alea cu seven segal, cu chuck norris nu sunt interzise,

| J0B0MAT a răspuns (pentru wrestling200723):

În fiecare episod se întâmplă ceva interesant, tu poate prin acțiune înțelegi bătaie încontinuu.Asta nu e, peaky are o acțiune destul de rapidă, dialoguri foarte bune și inteligente din care reies multe.Pereonajele sunt complexe și interacțiunile dintre ele au multe substraturi pe care uneori e greu să le prinzi și poate ți se pare lent pentru că nu realizezi exact care e faza.Nu e un serial în care să stai cu sufletul la gură că fug ăia și e care pe care în fiecare clipă. Implică mai multă atenție pe dialoguri și pe micile lucruri pe care le fac și așa realizezi că de fapt e acțiune o grămadă, dar una inteligentă.

| johnnny123 a răspuns:

Are exact doza potrivită de acțiune. Dar tu, care ziceai că aspiri să devii critic de film, nu ești capabil să apreciezi un film decât dacă este plin de acțiune?

| wrestling200723 a răspuns (pentru johnnny123):

Mai,mai, domnule Ionut, deci eu sunt la sezonul 2 si crede-ma ca nu are actiunea aia ce impuscaturi cum e in boardwalk empire, dar ce-i drept peaky blinders e la inceput.

| LisaJulie a răspuns:

Uita-te la tot sezonul și apoi îmi spui!