| victor333 a întrebat:

Pentru cinefili---ce film imi recomandati si mie? vreau unul bun adica ceva gen shawshank redemption,good will hunting,zorba, once upon a time in america, the notebook(mentionez ca am vazut cam 90 la suta din top 250 imdb-nu imi plac filme gen harry potter)... adica vreau ceva care sa lase o urma...

14 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

The Departed
Inception
Shutter Island
The Dark Knight
Memento
Inglourious Basterds
The Hurt Locker
The Town.

| xClementine a răspuns:

Waiting for Forever
The art of getting by
Keith
Lords of Dogtown
Broken Hill
Eternal Sunshine of a Spotless Mind
. Cam astea m-au impresionat pe mine cel mai mult. Primele-s de adolescenti, iar inspre ultimele, am trecut putin pe filme psihologice, dar capabile sa te emotioneze/impresioneze/ce vrei tu, ceva mai tare. happy So, try!

| victor333 explică (pentru xClementine):

Sunt curios...de ce vrei sa dai la actorie? ce te atrage?

| xClementine a răspuns (pentru victor333):

Lasa-mi un mesaj eventual in legatura cu asta, ca sa nu dezvolt neaparat aici.

| Epigonul a răspuns (pentru CautNume):

Varianta full la Şi caii sunt verzi pe pereţi ai gasit-o pe undeva? Sau nu a aparut inca?

| CautNume a răspuns (pentru Epigonul):

Pe net n-am gasit-o.Eu am vazut filmul la cinema, mai demult...

| William a răspuns:

Poate ai vazut deja filmele astea, iar daca nu vezi macar trailereul. The green mile, Django unchained, the Truman show.

| Epigonul a răspuns:

Eu recomand cam asa,cel putin din cate imi aduc aminte, am vazut foarte multe, dar cand este vorba sa mentionez cateva, este mai greu laughing
Flight 2012, film bun in pofida faptului ca este recent facut, iar majoritatea acestora recente, sunt axate prea mult pe efecte si prea putin pe poveste/morala, Les Miserables 2012 pe care probabil l-ai vazut, Se7en (1995),Stardust,asta daca tot ai spus ca iti plac filmele de genul fantasy, The. Words. 2012 pe care din nou, cred ca l-ai vazut,
American Gangster(2007),A beautiful mind, The Silence of the Lambs (1991) si mai sunt animatiile care personal le ador, cum ar fi how to train your dragon, hotel transylvania, brave, cam atat pe moment am in minte si in calculator happy sper sa-ti fie de ajutor.

| Epigonul a răspuns:

A scuze, m-am cam grabit cu raspunsul fara sa-ti citesc comentariul cu atentie, ai spus ca nu iti plac filmele gen harry potter si ca ai vazut si 90% din top250 imdb..deci probabil asta acopera tot ce ti.am scris mai sus laughing nu-i bai.

Răspuns utilizator avertizat
| IonutDX a răspuns:

Anonymous[2011]
Gattaca.1997
Dead poets society

Poti cauta filme asiatice, scandinave etc

Chugyeogja
The.Yellow.Sea.(Hwanghae).2010
Harakiri.1962
Spring.Summer.Fall.Winter.And.Spring
Memories Of Murder (2003) Korean

Pusher 3 filme 96-2005
Flammen & Citronen

| StonemAlly a răspuns:

The brothers bloom-pe mine m-a impresionatlaughing plus ca l-am vazut la tv si nu ma asteptam sa fie cine stie ce dar a fostlaughing
John Carter a fost dragut
Rocknrolla
Si ala nou... the Cloud Atlas. Ciudat filmlaughing La inceput nu intelegi nimic dar la sfarsit daca te prinzi ce si cum e wowlaughing

| marriius a răspuns:

To Kill a Mockingbird