| WithinShadows00 a întrebat:

Pentru fanii Game of Thrones daca ati vazut si ultimul episod din acest sezon: de ce se uita Tyrion ingrijorat spre camera lui Danny si Jon? Clar stie ce fac ei acolo, dar de ce expresia fetei lui nu e una prea optimista?

14 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Vrea si el o tura

| WithinShadows00 explică (pentru whatevernvm):

Nu i-a dat Danny deja un h a n d j o b? big grin

| whatevernvm a răspuns (pentru WithinShadows00):

Buna asta.

| InVisible99 a răspuns:

Este un canal foarte bun pe Youtube - inca ceva- se numeste, iti analizeaza fiecare chestie din GOT si o sa apara rezumatul episodului astuia in saptamana asta.

| Staind a răspuns:

Probabil a intuit cine e Ion.

| WithinShadows00 explică (pentru Staind):

O fi el destept, dar cat vin trebuie sa fi baut sa stie chiar ca sunt inruditi?

| Ironwin a răspuns:

Poate pentru ca Jon este nepotul ei?

| WithinShadows00 explică (pentru Ironwin):

De unde stie Tyrion asta?

| AditzaVixon31 a răspuns:

Uite aici explicatia sigura,
Tyrion se uita ingrijorat deoarece chestia respectiva cu dragoste dintre Dany si Jon(Aegon Targaryen mai nou) s-ar putea sa se termine foarte rau,datorita acestei ingrijorari a ramas Daario Naharis in Essos,deoarece Tyrion a sfatuit-o pe Dany ca mai bine isi lasa orice "persoana mai draga" in spate, deoarece ar putea sa fiu un punct slab pentru ea.
Acum de exemplu Dany este indragostita de Jon si, Jon automat este un punct slab pentru ea, asta este grija lui Tyrion, de-aia a reactionat asa.
Sper ca te-am lamurit, salut!

| WithinShadows00 explică (pentru AditzaVixon31):

Nu pot sa zic ca m-ai lamurit. Este o varianta buna, asta e sigur, fata de varianta in care ar sti ca e incest cum ziceau unii, ceea ce nu are cum.

| AditzaVixon31 a răspuns (pentru WithinShadows00):

Momentan nu stie nimeni ca a fost vorba de incest,asata se va afla mai tarziu.
Sa-ti zic eu cum e in Game of Thrones,pana acum cate cumpluri au fost in Game of Thrones nu a supravietuit niciunul, cam asta este ingrijorarea lui Tyrion.
Dar sa stii ca in famili Targaryen si la Valirieni este ceva normal incestul, la ei de prectica de mii de ani, pentru a mentina sangelele pur, nu-i nimic anormal la Targaryeni incestul,

| WithinShadows00 explică (pentru AditzaVixon31):

Sa stii ca de ieri urmaream Game of Thrones, chiar nu stiam o iota din ce ai spus. straight face
Mai bun ramane primul tau raspuns, in rest sunt doar supozitii sau lucruri deja stiute, dar nu neaparat inca valabile.

| Idontgiveafucko a răspuns:

Unii cred ca el i-a spus lui Cersei ca Dany nu poate sa aibă copii și ca moștenitorul tronului o sa fie copilul cu care Cersei e gravida.Si Tyrion când a văzut ce se întâmpla probabil acum ii este frica de faptul ca Dany o sa rămână gravida și ca Cersei o sa creadă ca a mințit-o ca sa accepte pactul.Si când o sa afle și Dany de ce a făcut Tyrion nu cred ca o sa se termine prea bine pentru el.Sau probabil ca el o iubește adică Cersei i-a spus ca Dany e genul lui. Oricum a fost o scena trista după mine.

| WithinShadows00 explică (pentru Idontgiveafucko):

Nu cred ca Tyrion i-ar fi loial lui Cersei si oricum ea deja i-a tradat (inca n-au aflat). Pur si simplu cred ca e ingrijorat din punct de vedere "politic" sa nu complice situatia prea mult aceasta relatie apropiata dintre Daenerys si Jon. E pur si simplu o teama personala de a lui, parerea mea.
Tyrion chiar tine la Daenerys.