| BCoMichael a întrebat:

Pentru fanii Naruto:
Am vazut in manga ca Kurama (vulpea cu 9 cozi) avea sharingan.
Eu am dedus ca era un monstru al clanului uchiha si ca acel sharingan i-a fost "daruit" de Madara in scopuri militare!
Dupa ce i-a fost eliminat sharingan-ul de catre primul hokage a fugit si a fost sigilat ulterior de clanul Uzumaki si pastrat pentru viitoarele generatiiwinking (Mito, Kushima, Naruto)
Cumva a "scapat" de Kushima cu ajutorul lui Madara si folosit pentru a se razbuna. Stiind ca Minato era singurul capabil s-o opreasca, Madara l-a retinut intr-o lupta mai putin productiva pentru ca Minato a reusit sa ajunga.
Ma rog, asta e dintr-un episod, dar ce ziceti de manga
PS: SCZ daca sunt greseli, m-am entuziasmat big grin

3 răspunsuri:
| Darcos a răspuns:

Nu imi amintesc cand sa fi avut Kurama sharingan.
DOAR atunci cand a fost eliberat de Madara prima data(Cand s-a nascut Naruto).
Era controlata de Madara.

A fost tare episodul.Manga-nu stiu(Sincer)

| BCoMichael explică (pentru Darcos):

Pai asa a fost, uite aici un video dupa acel manga, dar tine minte...
nu dupa asta m-am luat, ci dupa manga-ul original;)http://www.youtube.com/watch?v=uQzxU6eFIoA&feature=fvwrel

| Darcos a răspuns (pentru BCoMichael):

E tare oricum...Naruto,Beach,One Piece si altele sunt pentru mine niste anime de nota 10...
Nu ca desenele care le da acum copiilor...Acelea ca exista un super erou si ala se chinuie putin si il bate pe raufacator.
ASTA ESTE MANGA! Sunt mandru de oameni ca astia pe Terra[Tu ai poza de martian laughing]