| felisbalan a întrebat:

Poate cine va sa-mi spuna cine ar castiga din Naruto luptele astea:
a)Sasuke vs Neji
b)TenTen vs Sakura
c)Anko vs Kurenai
d)Tsunade vs Orichimaru
e)Shino vs Naruto
f)Ino vs Hinata

Răspuns Câştigător
| アレクサ a răspuns:

A) Sasuke deoarece e al doilea cel mai puternic personaj din serial dupa naruto binenteles
b)Sakura pentru ca a fost antrenata de Tsunade iar tenten nu este chiar asa de buna la lupta corp la corp
c)Anko deoarece in copilarie Orochimaru a fost un fel de "sensei" pentru ea desi a facut diverse experimente pe ea
d)Remiza deoarece amandoi sunt Sanini si au acelasi nivel de Chacra
e)Naruto evident! e cel mai puternic personaj si de altfel personajul principal! ar fi culmea sa piarda
f)ar fi remiza deoarece amandoua sunt la fel de puternice
(Raspunsurile astea sunt valabile daca te referi la Naruto Shippuden dar daca te referi la Naruto primul sezon atunci ar fi a)Sasuke,b)tenten, c)Anko, d)Tsunade, e)Shino, f)Ino)

| LionelMessi10 a răspuns (pentru アレクサ):

Sasuke si Naruto nu sunt cei mai puternici, mai apar altii gen Madara.

2 răspunsuri:
| Zendaa a răspuns:

A) Sasuke,deoarece în primul sezon l-a învins pe Gaara,care e cu mult mai puternic decât Neji.
b) De la ultima ta întrebare m-am documentat mai mult,şi pot spune că TenTen ar învinge deoarece spre deosebire de Sakura ea foloseşte şi stăpâneşte bine armele, pe când Sakura nu îşi foloseşte decât... pumnii.
c) Anko deoarece are abilităţile lui Orochimaru
d) Orochimaru, e cam evident
e) Naruto, doar dacă ar fi mai slab decât Shino de ce nu se numeşte Shino serialul?
f) Hinata, e mult mai puternică decât Sakura, deci e evident că e mai puternică decât Ino.