| felisbalan a întrebat:

Dintre Anko,Kurenai,Sakura,Ino,Hinata, TenTen si Temari cine e cea mai puternica?

4 răspunsuri:
| Zendaa a răspuns:

Nu cred că ai luat o repartiţie tocmai corectă. Kurenai şi Anko au mult mai multă experinţă în luptă, sunt recunoscute ca femei foarte puternice şi evident au mai multă putere.Deci,ar fi pe locul 1 Anko (asta şi pentru faptul că are puterile lui Orochimaru). Apoi Kurenai, evident. Dintre Sakura, Ino, Hinata, TenTen şi Temari aş merge cu Temari.A dovedit deja că este mai puternică decât TenTen(cu mult chiar) şi are mai multă experienţă decât Sakura sau Ino.Hinata nu este foarte antrenată deci Temari învinge. Apoi Hinata (deoarece are o putere mai mare decât Neji dar nu ştie să se antreneze), Sakura deoarece învaţă tehnicile lui Tsunade dar ele sunt mai mult medicale deci Hinata învinge. Apoi Ino deoarece la examene avea o putere la fel de mare ca a Sakurei dar Sakura a evoluat mult mai mult.Şi la urmă TenTen, probabil pentru că nu are o abilitate specială ca Hinata sau Sakura, doar armele.
Păi, sper că te-am ajutat!

| JeffRider93 a răspuns:

Dupa mine, Anko...La 24 de ani, le are cu lupta si intr-un episod din Naruto, Naruto a spus ca Anko e "agresiva" sau ceva de genul...Plus,a trecut prin multe chestii, care au facut-o mai puternica :] Mai ales fazele cu Orochimaru.Eu personal o admir :]

| Skorpiooo a răspuns:

Eu spun ca Sakura, pentru ca invata jutsul lui Tsunade, cea mai puternica femeie din desen. Pe locul 2 ar fi Anko pentru puterea lui Orochimaru, pe 3 Ino, pentru ca invata si ea o parte din jutsu lui Tsunade, pe 4 Hinata, pentru Byakugan, pe 5 Tenten, pe 6 Kurenai. De obicei, shinobi cei noi devin mult mai puternici decat senseii lor, de aceea am pus-o pe Kurenai ultima.

| StefyAreNet a răspuns:

Pe primul loc este 1:Kurenai 2:Sakura 3:Hinata 4:TenTen 5:Temari 6:Ino.