| andreeaalexandra16 a întrebat:

Pot să dau la2 facultați diferite în același timp sau când o termin pe prima? Vreau să dau la academia de muzica Gheorghe Dima pentru instrument si la actorie sau manager impresar stiu ca durează intre 5si 6 ani dacă dau la aceste facultați dar vreau sa știu dacă se poate în același timp sau după ce termin una și la ce materi trebuie să dau pentru fiecare?!

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Ai voie sa fii inscris la doua facultati /sa dai la 2 facultati in acelasi timp,, trebuie insa sa nu uiti o regula importanta : prima facultate pe care o faci in viata ta e gratuita - in cazul in care nu intri la cu plata. A doua facultate pe care o faci e pe banii tai.
Chiar daca aplici in acelasi timp la ambele facultati, pe una ai sanse sa o faci gratis, dar pe cealalta trebuie neaparat sa o platesti.

Daca e indicat sa faci 2 facultati deodata? Pai, poti face facultatea de jurnalism+psihologie, ambele durand 3 ani, concomitent. Nu sunt deloc grele si nici nu aduc mari dificultati intelectuale.

Despre facultatile de care ai zis tu insa, nu stiu ce sa zic pentru ca nu stiu cat sunt de grele/dificile. Asta va trebui sa afli tu interesandu-te cumva

| andreeaalexandra16 explică (pentru Mayar):

Am înțeles o să mă interesez multumesc mult pentru răspuns

| Mayar a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Multa bafta!winking

| andreeaalexandra16 explică (pentru Mayar):

Mulțumesc