| andreeaalexandra16 a întrebat:

La ce materi trebuie să învăț pentru bac... Pentru a intra la facultatea de muzică? Mai exact Academia de muzica Gheorghe Dima din Cluj Napoca secția instrument violoncel și cât durează?!

Răspuns Câştigător
| cevdet a răspuns:

Inveti la materiile care se dau la liceul pe care l-ai terminat. Depinde de profil.

9 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

Dar tu ce fel de liceu urmezi acum? Nu esti la muzica? Daca da, ar trebui sa stii deja. Daca nu, va fi foarte greu pentru tine, poate chiar imposibil.

| andreeaalexandra16 explică (pentru cevdet):

Bună nu am făcut muzică de mică deși asta mi-am dorit mereu. Din cauza unor probleme de sănătate și din cauza alor mei nu ma sustinut in nimic s-au lasat sa fac ce doresc a trebuit să renunț mereu la visurile și dorințele mele acum datorita cuiva am zis să încerc că nu e niciodată târziu pentru nimic. Merg la un la un liceu din orașul meu dar lucrez cu 2 prof singură dupa ce termină orele cu elevi lor. Am terminat 12 clase dar nu am dat bacul tot din motive de sănătate a fost o perioada când nu am mai mers la școală și venea acasă și de teama ca nu îl iau. Dar pe o parte mă bucur că sa întâmplat așa să nu dau că așa pot sa dau unde îmi doresc dacă reușesc. Dacă nu mai am doua opțiuni sa dau tot în muzica ca manager impresar sau actorie. Dar la aceasta facutate îmi doresc mai mult.

| andreeaalexandra16 explică (pentru cevdet):

Am pe diplomă profilu de coafura hairstylist ca acolo am picat la școală de arte și meseri de unde sunt și ulinele materi câte le-am tot făcut a fost ăsta de coafura Romana și Engleza deci la ăsta 3 ar trebui să dau sau Cum?

| cevdet a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Iata o lista mai veche: https://www.edu.ro/......R_2011.pdf
Vei aici probe obligatorii (comune) si optionale pe profil. Gasesti si coafor stilist.

| andreeaalexandra16 explică (pentru cevdet):

Bună nu îmi apare când dau pe like și nu îmi dau seama despre ce e vorba dar Mulțumesc ori Cum

| cevdet a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Se deschide un document PDF.
Toate
Probă de evaluare a competenţelor de comunicare
orală în limba română
Probă de evaluare a
competenţei lingvistice
într-o limbă de circulaţie
internaţională studiată în
liceu
Probă de
evaluare a
competenţelor
digitale

Coafor stilist:
Matematică
Geografie, Logică şi argumentare,
Psihologie, Economie.

| andreeaalexandra16 explică (pentru cevdet):

Aha mersi

| cevdet a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Inveti la materiile care se dau la liceul pe care l-ai terminat. Depinde de profil.

| Daria0123456789 a răspuns:

Te referi la admiterea la facultate. De ce nu cauti pe site-ul lor? De ce nu iti faci singur/a research-ul? Dureaza si mai putin pana faci rost de informatie si dai dovada si ca iti pasa daca intri sau nu. E viata si viitorul tau. Nu te astepta ca niste straini sa iti faca temele pentru tine.

| andreeaalexandra16 explică (pentru Daria0123456789):

Eu am întrebat cu totul alt ceva și nu doresc să își facă cineva temele pentru mine Sunt noua pe pagina și de aceea am întrebat. M-am uitat și pe net dar nu am găsit răspunsul la ce vream eu sa știu ori Cum mersi pentru parere.