| JustBlackNoGrey a întrebat:

Poti sa vizionezi un film horror singur in camera noaptea cu luminile stinse?

daca ti-ai imaginat si despre ce film e vorba, poti sa precizezi

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Am văzut multe filme de groază, am avut o perioadă în care le mâncam pe pâine. Întunericul m-a speriat multă vreme, cred și puțin după ce am făcut 18 ani. Îmi imaginam diverse scenarii. Când vedeam filme de groză eram puțin tulburat, adică mă uitam prin colțurile camerei și altele. Acum pot să mă uit fără să mai am probleme de genul. Știu că e doar ficțiune și atât. Dar am ales de vreo 2 ani să nu mă mai uit deloc. Am citit destule informații despre cum ne influențează ce citim și vedem ca să îmi dau seama că e ceva care nu mă ajută să evoluez. Chiar dacă nu ai o reacție conștientă de teamă te afectează în subconștient. Prefer să mă axez pe chestii pozitive, iar dacă viața mea are vreodată aspecte negative ori le abordez direct și le rezolv ori le evit pur și simplu, le ocolesc. Nu mă dau cu capul de ele ca un drogat zilnic sau la câteva zile știind că îmi fac rău și nu îmi folosesc la nimic. De altfel am renunțat la multe alte chestii gen drog: alcool, cafea, țigari, alimente de origine animală, mâncare gătită, sex cu oricine (care de fapt e un fel de m asturbare), etc.

40 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu mai am varsta sa ma sperie pe mine un film,, ma uit fara probleme.

| T0T a răspuns:

Păi ce farmec mai are cu luminile aprinse?

| JustBlackNoGrey explică (pentru T0T):

Fa tu intuneric bezna in timpul zileihee hee
se intampla sa nu poti in timpul noptii, mai ales cand nu esti singur acasa - iti strica tot momentul de tensiune si suspans straight face

| T0T a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Eu am draperii, pot face întuneric oricând la mine în cameră, iar cu boxele mele și cu monitorul de 27 inch la PC se va simți perfect atmosfera de horror. Cât despre stricat momente, noaptea ai mei nu mă deranjează și stau singur în cameră. Nu am probleme din acest punct de vedere.

| Sn4k3 a răspuns:

The Conjuring 2, ar fi ceva laughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru Sn4k3):

Da. ai dreptate. m-am uitat si eu cu luminile stinse si simteam cum ma cuprinde groaza. un film care intr-adevar are efecte speciale bune!

| Sn4k3 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Printre cele mai bune filme horror pe care le-am vazut.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Sn4k3):

Si ce alte filme horror bune ai putea sa imi mai recomanzi? nu trebuie neaparat in secunda asta, ci cand iit amintesti, mai scrii cate un titlu de film

| Sn4k3 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Lights Out
The Babadook
Incarnate
Deliver Us From Evil
As Above So Below
Haunt
The Bye Bye Man
Ouija: Origin of Evil
Evil Dead
Demonic
Drag me to hell
Haunting in Connecticut
Si daca iti plac cele de genul found-footage:
Paranormal Activity 1-6
The Grave Encounters 1, 2
Blair Witch si cel din 2016
Nu spun ca sunt foarte bune, dar merita vizionate macar o data, parerea mea.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Sn4k3):

La found footage nu rezist sa ma uit, doar la seria Rec am rezistat big grin
The Bye Bye Man chiar merita vazut? intreb pentru ca din trailer parea a fidestul de slabut.

| Sn4k3 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Da, poate nu o sa te dea pe spate, dar nu e nici pierdere de timp. Cel putin la mine nu a fost. Si recomanzi seria Rec? Tot am ramas fara filme la care sa ma uit, cred ca m-as apuca de ea acum.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Sn4k3):

Seria Rec, in sensul de primele 2 filme, la al treilea am murit de ras la final, deci o cam ia pe aratura big grin rec 3 se rezuma la un vierme 'malefic' ce nu vrea sa moara rolling on the floor si care are dimensiunea unui vieme, desigur.
Deci Rec 1 si Rec 2 merita vazute. Au facut exnglezii sau americanii re-make : Quarantine. nu m-am uitat la re-make, deci nu stiu daca merita... dar poti sa te uiti la trailere si vezi care iti convine mai mult. Dar REc 1 si 2 merita. chiar merita. dar 3-ul nici vorba!

| Sn4k3 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Quarantine parca l-am vazut si mi-a placut. Atunci am sa incep sa ma uit la primele doua. Al treilea si al patrulea vad eu, poate doar sa termin seria.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Sn4k3):

Super atunci! vizionare placutawinking

| Sn4k3 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Mersi, la fel.

| NameInUse a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Hm, Rec? Cred ca ma uit la el in noaptea astalaughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru NameInUse):

Rec 1 si 2 merita. Rec 3 e bataie de joc. Eu le-am vazut chiar cand s-au lansat. pe vremea aceea nu prea aveau ei prea multe efecte speciale, dar cred ca si acum ar fi destul de ok filmele thinking

| NameInUse a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Am vazut ca ar exista si Rec 4, aparut in 2014. La asta nu te-ai uitat? Sau 3-ul ti s-a parut atat de slab incat nici n-ai vrut sa-l vezi pe urmatorullaughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru NameInUse):

La Rec 4 nu m-am uitat... hai ca ma uit acum rapid la trailer sa vad ce e de capul lui

| JustBlackNoGrey explică (pentru JustBlackNoGrey):

Eeee, da, l-am vazut si pe Rec 4. la Rec 4 era faza ca totul s-a redus la un vierme malefic ce nu vrea sa moara rolling on the floor m-am incurcat eu

| NameInUse a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Ma gandeam eu, cum sa nu-l fi vazut, n-avea cumlaughing
Acum m-am uitat si eu la trailer, am ras la unele secvente, de exemplu cand alerga ala pe coridorlaughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru NameInUse):

Deci ai vazut Rec 1 si 2?

| NameInUse a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Nu, ma uit in noaptea asta la 1
Am vazut doar trailerul la 4 big grin

| NameInUse a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Ziceam de tine ca n-avea cum sa nu-l vezi, scuze pentru neintelegere

| JustBlackNoGrey explică (pentru NameInUse):

Aaa. ok. big grin

| GoldenZenith a răspuns:

Ăă, da. Este palpitant.

The Devil Inside. devil

| Legion7X a răspuns:

The green inferno horror
De Canibalism

| FaraNumePls a răspuns:

Uh Wrong Turn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Goodnight mommy, vizionare placuta.

| NameInUse a răspuns:

Eu am vazut de curand *The Autopsy of Jane Doe*, printre putinele filme la care m-am speriat macar putin
Eu nu am probleme, daca-i ziua sau noaptea... noaptea, cand nu pot sa dorm, ma uit la chestii tip deepweb laughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru NameInUse):

Am vazut si eu filmul big grin
dar vrea sa ne faca sa credem ca acel cadavru e asa in starea aia si a facut mereu vitime, de cand a fost prima data supus unor astfel de chinuri?

| NameInUse a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Da, asta am inteles si eu, si chiar sunt curioasa sa aflu cum a inceput totullaughing poate mai urmeaza un film, ca asta e din 2016. Am cautat pe wikipedia sa vad daca ar mai fi un film anterior, dar nu am gasit

| JustBlackNoGrey explică (pentru NameInUse):

Din cate se pare, nu va mai fi nicio urmare a filmului. a fost bine realizat, mai ales in ceea ce priveste suspansul! Nici macar nu i-a aratat pe acei 3 oameni de la morta, dar auzind cum au murit, deja iti inchipuiai ce groaznic arata

| JustBlackNoGrey explică (pentru NameInUse):

Ce-i? uita-te la Rec 1 si imi povestesti cum o fostwinking

| NameInUse a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Ok, promit ca ma uit in noaptea asta^^ Chiar cautam un film bun

| apz a răspuns:

The Bye Bye Man.

| JustBlackNoGrey explică (pentru apz):

Deci intr-adevar merita vizionat acest film? ca eram in cumpana daca sa il vizionez sau nu

| apz a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Da. Eu nici acum nu l-am terminat. E prea de tot.

| H321G4U5 a răspuns:

Desigur.Daca esti baiat de 15 ani te pisi pe tine de frica. Posibil sa iti fie frica posibil sa nu! Oricum, iti recomand filmul Cartea Mortilor