| Gg1o984 a întrebat:

Povesti din razboi, nu cu militari/soldati, povesti ale oamenilor obisnuiti din timpul razboaielor( al doilea razboi mondial, nazisti, copii nazisti/evrei). Povestile lor de supravietuire.
Pana acum am vazut "Lore" si "how I live now"

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Beautiful Dreamer (2006), Private Peaceful (2012), The Ring (1996), Legends of the Fall, Beyond Borders (2003), Cold Mountain, The Promise (2016), Silent night (2002), The Book Thief (2013), Every Time We Say Goodbye (1986), The Flowers of War 2011 ( despre războiul dintre China și Japonia), The Boy In The Striped Pyjamas (2008), La vita è bella, The Wonderful World of Disney: Miracle at Midnight (1998), Past Life (2016), Grave of the Fireflies (Hotaru no haka), There IS Many Like Us (2015). Deși e vechi, nu-l rata: Yanks (1979)

| BlueDark a răspuns:

Ti l-as imprumuta pe socrul meu, omul ala vorbeste toata ziua de razbel si Holocaust... Sincer, bate toate filmele si cartile de pe planeta laughing
Na, saracu'... Daca a trait asa multe la viata lui, ce sa-i faci?!

| Gg1o984 explică (pentru BlueDark):

Trimite-mi o inregistrarewinking

| BlueDark a răspuns (pentru Gg1o984):

Dar daca vrei ti-l trimit de tot laughing

| Docmiau a răspuns:

Pentru citit recomand documentarele din "Adevărul". Ca filme, poți merge lejer pe orice este "war stories", "war documentary". Poți găsi trailere pe Youtube sau seriile full.